- Hoşgeldiniz

Hükümetin PKK ile Masaya Oturması Üzerine PKK’ya Katılım Patladı

Hükümetin PKK ile Masaya Oturması Üzerine PKK’ya Katılım Patladı sitemize 27 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 880 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Hükümetin PKK ile Masaya Oturması Üzerine, PKK’ya Katılım Patladı

Hükümetin PKK ile masaya oturması üzerine Uluslararası alanda büyük bir prestij kazanan PKK’ya katılım patlaması yaşanıyor! gençlerin dağa çıkışında çok ciddi bir artış var. İstanbul’dan örgüte katılmak isteyenler için sınır illerine otobüs kaldırıldığı da bilgiler arasında. yeni sempatizanlar Kuzey Irak’taki kamplara götürülüyor.

Güvenlik birimlerinin saptamalarına göre, gençlere, kurulacak Kürdistan’da  ‘görev’, ‘iş’, ‘gelecek’ vaat ediliyor; aileler ikna ediliyor. Gençler, yeni iklimin yarattığı ‘siyasi mücadelenin’ parçası olmak için örgüte katılıyor.

Diğer bir tartışma konusu da, Türkiye sınırları içinde metropollerde bulunan militanların, kuryelerin ne olacağı? Metropollere getirilen patlayıcıları yanlarında mı götürecekler? Eğer götürülmeyecekse o patlayıcılar örgüt üyeleri tarafından nasıl, nerede saklanacak? Güvenlik birimleri şimdi bu soruların cevaplarını tartışıyor.

apo-akp-pkk

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz