- Hoşgeldiniz

HOSTESLERE YENi YASAKLAR: THY ARAP HAVAYOLLARINIMI KENDiNE MODEL ALIYOR!

HOSTESLERE YENi YASAKLAR: THY ARAP HAVAYOLLARINIMI KENDiNE MODEL ALIYOR! sitemize 30 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 2.869 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

HOSTESLERE YENi YASAKLAR: THY ARAP HAVAYOLLARINIMI KENDiNE MODEL ALIYOR!

Türk Hava Yolları yönetimi, yasaklar listesine bir yenisini daha ekledi. Daha önce getirilen içki servisi, kabin memurlarına kızıl ve platin sarısı saç, simli makyaj yasaklarının ardından artık, hostesler kırmızı ruj da süremeyecek. Saçlar ise, üstten değil, arkadan topuz yapılabilecek.

“Düzenlemenin yalnızca kırmızı renkli rujla sınırlı olmadığı bordo ve pembenin de yasak renkler arasında olduğu belirlendi.

THY yönetmeliğine göre ruj yasağını dövme yasağı izledi. Vücudunda dövme bulunan hostes adaylarının iş başvurusuna bile kabul edilmeyecekleri bilgisine ulaşıldı. Kabin memurlarının görev yaparken vücutlarının görünür yerlerine dövme yaptırmaları yasaklandı.

Dövmenin önüne geçmek isteyen THY’nin, bir süredir hostes alımlarında vücutlarında dövme bulunan adayların sınava bile girmesine izin vermediği öğrenildi. THY’nin makyaj ve saç yönetmeliğine göre, kabin memurlarının uymaları istenen kurallar şöyle: “Makyaj frapan olmayacak. Malzeme pastel renklerden oluşacak. Abartılı şekillendirme yapılamayacak. Peruk kullanımı yasak. Saçlar doğal renklerden oluşacak. Kulak hizasının üstündeki ‘topuz saç’ modeli uygulanmayacak.”

Bu yasakların gerekçesi de yolcu şikayetleri olarak belirtiliyor. Ama, Hava-İş genel başkanı Atilay Ayçin’e göre neden başka…

“40 Yıldır bu sektördeyim. Kırmızı rujdan tahrik olan yolcu, sarkıntılığa maruz kalan hostes görmedim. Bu yönetcilerin zaafiyeti. yapılan çağdaş şirket normlarına uygun değil..”

thy-hostes

Önceki yasakları da hatırlatan Ayçin, yeni uygulamaları hükümetin yapısına bağlıyor.

“İçki yasağı getirildi.kabin ekibinin kıyafetiyle ilgili model sunuldu. Bunlar AKP iktidarının getirmek istediği muhafazakar, islamcı yaşam tarzının şirkete uygulanış biçimi..

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz