- Hoşgeldiniz

Hayat boyu öğrenme çalıştayı Kartepe Green Park Otel’de başladı

Hayat boyu öğrenme çalıştayı Kartepe Green Park Otel’de başladı sitemize 19 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 645 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Hayat boyu öğrenme çalıştayı Kartepe Green Park Otel’de başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve 14 Büyükşehir Belediyesi’nin katıldığı Hayat Boyu Öğrenme ve Yerel Yönetimler Çalıştayı başladı. Çalıştay’da yerel yönetimlerde hayat boyu öğrenme kapsamında hayata geçirilen çalışmalar ortaya konularak sorun ve çözüm önerileri tartışılacak.

14 BÜYÜKŞEHİR KATILIYOR

Kartepe Green Park Otel’de gerçekleşen çalıştaya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Dr. Tahir Büyükakın, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, Büyükşehir Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, yetkililer ve14 Büyükşehir Belediyesi’nin temsilcileri katıldı.

37 BİN KURSİYERE ULAŞTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Dr. Tahir Büyükakın çalıştayın önemine değinerek” Çalıştay kapsamında farklı illerden gelen belediye temsilcileriyle ortak çalışmalar yaparak fikir alışverişinde bulunarak neler yapabileceğimizi tartışacağız” dedi. 2004’te 7 bin kursiyerler başlanan KOMEK’te 37 bin kursiyere ulaştıklarının altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın” Bu kurslar yerel yönetimlerin yapabileceği en güzel hizmetlerdir. Birçok farklı branşta vatandaşlarımız KOMEK ile eğitim alıyor.” şeklinde konuştu.

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli KOMEK’in önemli bir eksikliği giderdiğinin altını çizerek” Yabancı dilden dilden uluslararası kurslara kadar geniş bir alanda eğitim veriliyor. Yılsonu yapılan sergilerine de halkımız sevgi ile bakıyor. Özellikle devlet ve yerel yönetimi buluşturarak özverili bir paylaşımla bu süreci yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Hayat Boyu Öğrenme ve Yerel Yönetimler Çalıştayı’na Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Sakarya’dan Yaygın Eğitim Şube Müdür ve yardımcıları katılıyor. İki gün sürecek çalıştayda Yerel Yönetimlerin yetişkin eğitimindeki politika, hedef ve faaliyetleri, yerel yönetimlerin yetişkin eğitiminde karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında tartışmalar yapılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz