- Hoşgeldiniz

Genç İzmit’liler Yarışması

Genç İzmit’liler Yarışması sitemize 24 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.056 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Genç İzmit’liler Yarışması

Genç odaklı çalışmaları ile dikkat çeken ve yönetimde gençlerin söz sahibi olmasını önemseyen İzmit Belediyesi, “Genç İzmit Ödülleri” adını verdiği bir yarışma düzenliyor.

 

 

GENÇLERİN FİKİRLERİ ÖNEMLİ

 

Yarışmanın detaylarını kamuoyu ile paylaşmak adına İzmit Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir basın toplantısı düzenleyen İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut “Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali gençlere emanettir. Bu nedenledir ki, bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimize yatırım yapmayı bu şehre, bu ülkeye yatırım yapmak olarak görüyoruz. Bizim en temel hedefimiz gençlerimize daha kalkınmış ve gelişmiş bir şehir bırakmaktır.İzmit Belediyesi olarak genç odaklı çalışmalarımız aracılığıyla bu hedefimize yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ancak bu süreçte gençlerimizin fikirleri de bizler için çok önemli. Onlar için yaptığımız hizmetlerde onların fikirlerinin olmasını çok önemsiyoruz” diyerek yarışmanın amacını” gençleri yönetime dahil etmek” olarak açıkladı.

 

GENÇ DEMEK, ŞEHRİN ENERJİSİ DEMEK

 

“En kalıcı ve gerçek yatırımın gençlere yapılacağına inanıyoruz. Bizim için genç demek bu şehrin enerjisi demek” Diyen Bulut  ” genç arkadaşlarımızdaki enerjinin farkındayız. Bu enerjiyi İzmit için ortaya çıkarmak istedik. İzmitli gençlerin şehirleri ile, ülkeleri ile ilgili önemli projeleri olduğuna eminiz. Bizim amacımız bu projeleri hayata geçirmelerine yardımcı olmak” dedi.

 

GELENEKSEL HALE GELECEK

 

“Çevre, bilim, kültür, sanat, spor, eğitim, sağlık, girişimcilik ve gönüllülük kategorilerinde projeleri olan  gençlerimizi bulmak ve onları ödüllendirmek için “Genç İzmit Ödülleri” adıyla bir yarışma başlattık” diyen İbrahim Bulut yarışmanın geleneksel hale getirileceğini söyledi.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 20 MAYIS

 

Bu yıl ilki düzenlenen yarışma için başvuruların 20 Mayıs 2013 Pazartesi gününe kadarwww.izmit.bel.tr adresinden online olarak yapılabileceği bilgisini veren Bulut 15 – 30 yaş arasındaki bütün gençleri projeleri ile yarışmaya katılmaya davet etti.

 

Gelecek kuşaklar için de önemli bir motivasyon kaynağı olacak bu ödüllerin, ülkemizin kendi alanlarında tanınmış jüri üyelerince seçileceği müjdesini veren Bulut juri için Acun Ilıcalı(Sunucu ve Yapımcı), Gürkan Uygun ( Oyuncu ), Hakan Şükür(Eski Futbolcu ve Milletvekili), Hayrettin Karaca (Tema Vakfı Kurucusu ve Genel Başkanı), M. Serkut Kızanlıklı (Eurodesk Türkiye Ulusal Koordinatörü), Metin Sözen ( Çevre ve Kültürel Değerleri Koruma ve Tanıtma Vakfı Baskanı) , Nasuh Mahruki(Akut Genel Başkanı), Neslihan Darnel ( Milli Voleybolcu ) Ragıp SAVAŞ (Oyuncu), Okan BAYÜLGEN (Televizyon Programcısı ve Oyuncu) Ertuğrul Kemaloğlu ( Buluş ve Modelciler Derneği Başkanı) gibi isimlerle görüşüldüğünü söyledi.

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz