- Hoşgeldiniz

Gebze’liler baharı Eskihisar’da karşıladılar

Gebze’liler baharı Eskihisar’da karşıladılar sitemize 04 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 538 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gebze’liler baharı Eskihisar’da karşıladılar

 

Bahar aylarının ilk sıcak günlerini Eskihisar’da aileleriyle birlikte vakit geçirerek değerlendirerek karşılayan Gebzelilerle sohbet eden Belediye Başkanı Adnan Köşker, macera ve aksiyon parkının kazandırılacağı ve Osman Hamdi Bey Müze evi çevresinin yeniden düzenleneceği Eskihisar’ın cazibe merkezi olacağını söyledi

 

Gebzeliler Bahar aylarının ilk sıcak günlerini Eskihisar’da aileleriyle birlikte vakit geçirerek değerlendirdi. Hafta sonu bahar aylarının ilk sıcak ve güneşli günlerini değerlendirmek üzere Eskihisar’a adeta akın eden Gebzeliler, güzel havanın tadını aileleri ve sevdikleriyle birlikte çıkardı. Gebze’nin denize açılan mavi kapısı Eskihisar’da bulunan işletmelerde dinlenen ve sahil şeridinde yürüyüş yapan vatandaşlarla sohbet eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, hemşerilerine hizmetleri de sordu.Çocuklarla ve gençlerle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren, ailelerle sohbet eden Başkan Köşker, vatandaşların hizmetlere ilişkin görüş ve önerilerini aldı, şikayetlerini dinledi.

MÜZE EVİ ÇEVRESİ DÜZENLENECEK

Eskihisar’ın çevre ilçelerden gelen konuklar tarafından ziyaret edildiğini ifade eden Başkan Köşker, tarihi ve kültürel dokusuyla Gebzelilerin uğrak merkezi olduğunu söyledi. Tarihi Eskihisar Kalesi’nin karşı yamacına  kurulacak macera ve aksiyon parkıyla sahilin tam anlamıyla bir cazibe merkezi haline geleceğini dile getiren Başkan Köşker; Gebze’nin yetiştirdiği ve ülkemizdeki müzeciliğin kurucusu ressam Osman Hamdi Bey’in müze evinin bulunduğu alanın yeniden düzenlenerek Gebzelilerin hizmetine açılacağı müjdesini de vatandaşlarla paylaştı.

gebze-eskihisar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz