- Hoşgeldiniz

Forbes dergisi, dünyanın en zengin 165 Yahudisini açıkladı

Forbes dergisi, dünyanın en zengin 165 Yahudisini açıkladı sitemize 21 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.938 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Forbes  dergisi, dünyanın en zengin 165 Yahudisini açıkladı

Lb.ua sitesinde yer alan habere göre listede Ukrayna’dan da iş adamları da yer aldı. Forbes, Ukrayna’nın en zengin iş adamı, Şahtar Donetsk Futbol Kulübünün Başkanı Rinat Ahmetov’u 15,4 milyar dolarlık serveti ile en zengin Yahudiler listesinin 12. sırasında gösterdi. Ancak dergi Müslüman olarak tanınan Rinat Ahmetov’un şeceresine ilişkin bilgi vermedi.

Ukrayna’nın ikinci Cumhurbaşkanı Leonid Kuçma’nın damadı, ‘EastOne’ Yatırım Grubun kurucusu ve sahibi Viktor Pinçuk 3,8 milyar dolarlık serveti ile 56. sırada ve iş adamı, siyasetçi Pyotr Poroşenko 1,6 milyar dolarlık serveti ile listede 130. sırada yer aldılar.

Listenin birincisi, Amerikalı Oracle Şirketi Başkanı Lawrence Joseph Ellison (43 milyar dolar) oldu. Amerikalı iş adamı, New York’un 108 Belediye Başkanı Michael Bloomberg (27 milyar dolar) ikinci sırada ve Amerikalı iş adamı, Las Vegas Sands şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Müdürü Sheldon Gary Adelson (26,5 milyar dolar) üçüncü sırada yer aldı.

Dünyadaki 1426 milyarderin 165’i Yahudi olduğunu kaydeden Forbes, Yahudi milyarderlerin toplam servetinin 812 milyar dolar değerinde olduğunu açıkladı. Bir önceki reytinge göre milyarderlerin toplam sermayelerin, genelde dünya borsalarından gelen gelirler sayesinde büyük ölçüde arttığı kaydedildi.

Yahudi milyarderlerin 105’i ABD’de, 16’sı İsrail’de, 13’ü Rusya’da, 3’ü Ukrayna’da ve 25′i diğer ülkelerde yaşıyor.

en-zengin-yahudiler

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz