- Hoşgeldiniz

Dünya Çiftçiler Günü Akmeşe’nin Sultaniye Köyü’nde düzenlenen törenlerle kutlandı

Dünya Çiftçiler Günü Akmeşe’nin Sultaniye Köyü’nde düzenlenen törenlerle kutlandı sitemize 26 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.060 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Dünya Çiftçiler Günü  Akmeşe’nin Sultaniye Köyü’nde düzenlenen törenlerle kutlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle Akmeşe’nin Sultaniye Köyü’nde düzenlenen törenlere katıldı. Başkan Karaosmanoğlu, köy yolları, musluklardan akan su, köy içi düzenlemeleri, ücretsiz veteriner ve ziraat mühendisi hizmetleriyle Büyükşehir’in her zaman çiftçinin ve köylünün yanında olduğunu söyledi.

 

14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ

İzmit Ziraat Odası tarafından 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler Akmeşe’ye bağlı Sultaniye Köyü’nde gerçekleştirildi. Şenliğe katılan Başkan Karaosmanoğlu, çiftçiler ve köylülerin yoğun ilgisiyle karşılandı. AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın da hazır bulunduğu etkinliğe katılan çiftçi ve köylülere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

 

ÇiFTÇİNİN ALINTERİ ÇOK DEĞERLİ

Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Dünya ne kadar ileriye giderse gitsin çiftçisi güçlü olan ülke güçlüdür. Kentte ne varsa, aynısını köylerimize de götüreceğiz dedik. Çok şükür bu konuda da mahcup olmadık. Bugün Kocaeli’nde kent merkezinde ne varsa, köylerinde de aynısı var. Çocuklarımız için oyun gruplarından doğalgaza, köy fırınlarından sosyal tesislere, köy meydanlarından otoyol kalitesindeki asfalt yollara kadar köyümüze ve köylümüze hizmet ettik. Köylerimize atıksu arıtma tesisleri kuruyoruz. Köylerimize veteriner ve ziraat mühendisi gönderiyoruz. Bu güzel vatanın topraklarını işleyen, ondan değer üreten çiftçimizin alın teri hiçbir şeyle ölçülemez’’ ifadesini kullandı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz