- Hoşgeldiniz

DERNEKLER BAŞKANI ZİYARET ETTİ

DERNEKLER BAŞKANI ZİYARET ETTİ sitemize 12 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 590 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

DERNEKLER BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Kars Ardahan Iğdır Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile İzmit Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ayrı ayrı kabul etti. Başkan Karaosmanoğlu, kültürlerin gelecek nesillere aktarılması açısından hemşeri derneklerinin eğitim ve öğretim yuvası olmasının önemine değindi.

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEĞİ

Dilovası Kars Ardahan Iğdır Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gökmen Deli ile yönetim kurulu üyeleri, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in de hazır bulunduğu ziyarette dernek başkanı Gökmen Deli, çalışmalarına yönelik bilgi aktardı. Büyükşehir’in Gebze’deki hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, derneklerin eğitim ve öğretim yuvası olması gerektiğini söyledi.

RUMELİ TÜRKLERİ DERNEĞİ

İzmit Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Balkan ile yönetim kurulu üyeleri de, Başkan Karaosmanoğlu’na konuk oldu. Dernek yöneticilerinden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, Seka alanında hayata geçirdikleri Balkan Kültürevi’nin hizmetlerinde olduğunu söyledi, buradan yararlanmalarını istedi. Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanı olarak da Balkan coğrafyasıyla yakın ilişkiler içinde bulunulmasının önemine değinen Başkan Karaosmanoğlu, TİKA’nın bölgedeki ecdat yadigarına yönelik çok önemli restorasyon çalışmaları yaptığına değindi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz