- Hoşgeldiniz

Çocuklar Kağıt Üretim Standına İlgi Duydular

Çocuklar Kağıt Üretim Standına İlgi Duydular sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 465 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Çocuklar Kağıt Üretim Standına İlgi Duydular

23 Nisan Uluslararası Çocuk Fuarı renkli görüntülerle sürerken çocuklar doyasıya eğleniyor. Fuarın temasının bilim olmasından dolayı kurulan bilim stantları yoğun ilgi görüyor. Stantlarda farklı uygulamalar gören ve öğrenen çocuklar geleceğin dünyasının korunması konusunda mesaj vermeyi de ihmal etmiyorlar. Kağıt üretim standında kağıt yapımını izleyen öğrenciler atık kağıtların çöpe değil geri dönüşüme atılmasını istiyorlar.

AĞACIN SERÜVENİ

Ağacın kereste olarak alınması ile başlayan kağıt serüveni kerestelerin parçalanmasıyla sürüyor. Daha sonra hamur haline getirilen ağaç parçaları iki kalıp arasına konularak düz bir zeminde şekillendiriliyor. Bir sonraki aşamada süngerle nemi alınan kağıt kalıplar arasından çıkarılarak bir bez arasına konuluyor. Ütü yardımıyla kurutulan kağıt parçası yazılmaya hazır hale geliyor.

 

KAĞIT MÜZESİNİ MERAKLA BEKLİYORLAR

Ağacın kağıt haline gelişini ilgi izleyen çocuklara elde edilen kağıtlar üzerlerine isimleri yazılarak hediye ediliyor. Broşürlerle bilgilendirilen çocuklar önümüzdeki yıl Sekapark’ta açılacak olan Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi’ni merakla bekliyorlar.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz