- Hoşgeldiniz

ÇOCUK SİNEMA OKULU’NDA GENÇ YETENEKLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

ÇOCUK SİNEMA OKULU’NDA GENÇ YETENEKLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ sitemize 29 Temmuz 2021 tarihinde eklenmiş ve 17 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
ÇOCUK SİNEMA OKULU’NDA GENÇ YETENEKLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

İzmit Belediyesinin çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmak, hayal gücünü ve farkındalığını arttırmak amacıyla hayata geçirdiği Çocuk Sinema Okulu seçmelerinde genç yetenekler hünerlerini sergiledi

Çocukların içindeki sanatçıyı ortaya çıkarmak adına Çocuk Sinema Okulu’nu hayata geçiren İzmit Belediyesi, meslek seçimini sinema alanında planlayan yetenekli çocuklara ücretsiz sinema eğitimi verecek. Kamera önü oyunculuğu, yönetmenlik, senaryo yazarlığı, montaj, kostüm tasarımı, kamera ve ışık eğitimlerinin verileceği Çocuk Sinema Okulu’nda bugün seçmeler gerçekleştirildi. Birbirinden yetenekleri çocukların hünerlerini sergilediği seçmelerden geçenler 4 ay sürecek olan eğitimin sonunda kendi çektikleri filmleri muhteşem bir ön gösterim ile taçlandıracak.

Başkan Hürriyet’e Teşekkür

Çocuk Sinema Okulu’nu kurarak sinema ve medya alanında meslek edinmeyi planlayan çocuk ve gençlere ücretsiz eğitim fırsatı sunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e verdiği bu olanak için tüm veliler teşekkürlerini sundu. Seçmelerde hünerlerini sergileyen Ezgi Başak Korkmaz’ın annesi Gülay Korkmaz, “Çok küçük yaşlardan beri kızım tiyatroya meraklıdır, evde şarkı söyler. Bize hep oyunlar sergilerdi. Çok seviyor sinemayı, bizler de onun bu yeteneğini değerlendirmek istedik. Başkanımıza halkına bu tarz olanaklar sunduğu için teşekkür ederiz.” dedi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,