- Hoşgeldiniz

Çin’in Jiaxing Şehriyle, Kardeş Şehir Olduk

Çin’in Jiaxing Şehriyle, Kardeş Şehir Olduk sitemize 18 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 531 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Çin’in Jiaxing Şehriyle, Kardeş Şehir Olduk

Kocaeli büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çin’in Jiaxing Eyaleti’nden gelen heyeti misafir etti. Gebze’deki hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Kocaeli ile Jiaxing’in kardeş şehir olması için iyi niyet protokolü imzalandı.

ÇİN HEYETİNDEN ZİYARET

Çin’in Jiaxing Eyaleti’nden gelen heyet, Başkan Karaosmanoğlu’nu Büyükşehir’in Gebze’deki hizmet binasında ziyaret etti. Çin heyetinde Jiaxing Komitesi Başkanı Liu Dongsheng, Jiaxing Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Chen Zusheng, Jiaxing Su Kaynakları Bürosu Müdürü Yuan Jianmin, Jiaxing Enformasyon Müdür Yardımcısı Wang Guohua, Jiaxing Geliştirme ve Yatırım Başkanı Chen Yunhai ve Jiaxing Dışişleri Bürosu Müdür Yardımcısı Zhuang Yue yer aldı.

 

TEMASLARDA BULUNACAKLAR

Çin heyetini Kocaeli’nde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, sanayi, ulaşım ve lojistik kenti Kocaeli’ne yönelik konuklarına bilgi aktardı. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra kültür ve turizm kenti olduğuna da değindi. Kocaeli’nde sanayici ve iş adamlarıyla da görüşmeler yapacaklarını ifade eden Çin heyeti, aynı zamanda İSU, İZAYDAŞ ve Sekapark’ta incelemelerde bulunacaklarını vurguladı. Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye ile Çin arasında gelişen ekonomik ilişkilere Kocaeli’den katkı sağlamayı arzu ettiklerini dile getirdi.

 

ÇİN’DEN İLK KARDEŞ ŞEHİR

Öte yandan Kocaeli ile Çin’in Jiaxing şehrinin kardeş şehir olması için Başkan Karaosmanoğlu ile heyet başkanı Dongsheng arasında iyi niyet protokolü imzalandı. Çin heyeti, Jiaxing’in Türkiye’deki ilk kardeş şehrinin Kocaeli olacağını ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu da, Jiaxing’in Kocaeli’nin Çin’deki ilk kardeş şehri olacağını vurguladı. Heyet başkanı Dongsheng, Jiaxing şehrinin ipek üzerine baskılı bir fotoğrafını Başkan Karaosmanoğlu’na hediye etti.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz