- Hoşgeldiniz

CHP’li Kuşkan Ve Örengül Büyükşehir Ve Kent Konut’u Eleştirdi

CHP’li Kuşkan Ve Örengül Büyükşehir Ve Kent Konut’u Eleştirdi sitemize 20 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 511 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

CHP’li Kuşkan Ve Örengül Büyükşehir Ve Kent Konut’u Eleştirdi

CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan Büyükşehir Meclis Üyeleriyle birlikte kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. CHP Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekili Fahri Örengül, Kent Konut, Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Haymanalı da imar konularıyla ilgili açıklama yaptı.

Yıllar geçtikçe AKP’li Büyükşehir Belediye yönetiminin yanlışlarının açığa çıktığını, yerel basının ve CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin önemli hizmetler verdiğini belirten Kuşkan, belediye çalışanlarının kamu parası ile ev sahibi olmalarından yana olmadıklarını söyledi. Kuşkan, “Kişilerle helalleşme olur, ama kamu ile helalleşmek imkansızdır. Çelebi tavırlarıyla oy isteyen, kenti çok kötü yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun kimyası bozulmuştur. Yerel basın için söyledikleri suçluluk psikolojisinden kaynaklanmaktadır” dedi. Eğitim, sağlık ve güvenliği ilgilendiren imar konularında evet dediklerini, kişilere özel rant sağlanmasına karşı olduklarını belirten Kuşkan, Ulaşım Mastır Planı’nda iki ayrı firmaya para verilmiş olmasını gariplik olarak değerlendirdi, “Yüksel Proje’ye 13. milyon TL verdiler. Aynı projeyi Boğaziçi firmasına yaptırdılar 1.5 milyon TL verdiler. Projeyi ikinci kez neden yaptırdılar.”diye konuştu.

AKP’li Büyükşehir Belediyesi’ni beceriksiz olmakla suçlayan Fahri Örengül, 9 yıldır 10 milyar dolara yakın ciddi kaynağı kullanan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve arkadaşlarının bu kaynakları AKP’nin yan kuruluşu gibi şirketlerle tükettiğini söyledi. Tevfik Fikret’in ‘Han-ı Yağma’ adlı şiirini okuyan Örengül, belgeleri göstererek yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı altı adet şirket bulunmaktadır. Şirketlerdeki denetim ve yönetim kurulları AKP’li eski Belediye Başkanları ve AKP’li üst düzey yöneticilerden oluşturulmuştur. AKP’lileştirilen şirketler meclis denetiminden kaçırılmakta, halka değil, AKP’lilere hizmet etmektedir. Bu şirketlerin 2011 yılı bilanço toplamı 400 milyon TL olup, bu kadar ciddi bir parayı denetimsiz kullanmaktadır. Bu şirketlerdeki tüm gizli kapaklı işlemler değişik zamanlarda ayrı ayrı kamuoyuna açıklanacaktır. 600 milyon TL’ye satılan İzgaz’ın parasının büyük kısmı 2011 yılı bilançosu 260 milyon TL olan Kent Konut’a yetkisiz olarak aktarılmış ve kendilerine emanet edilen halkın parasını nerede kullanıldığı bilinmemektedir. Kent Konut’u babalarının çiftliği gibi kullanmaktadırlar.

fahri-orengul

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz