- Hoşgeldiniz

Buz Patenciler, Cumhuriyet Kupası’ndan da madalyalarla döndü

Buz Patenciler, Cumhuriyet Kupası’ndan da madalyalarla döndü sitemize 06 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 266 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası ve Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası, Ankara’da yapılan yarışmalarla son buldu. BELPA Buz Pateni Sarayı’nda üç gün süren Cumhuriyet Kupası’nda 14’ü kadın 52 sporcu, Türkiye Şampiyonası’nda ise 5 takım mücadele etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu Buz Patencileri’nin de katıldığı şampiyonada, Mavi Beyazlılar altı kez kürsüye çıkma hakkını kazandı.

 

ALTI DERECE İLE BAŞKENTTEN DÖNDÜLER

Minik, Yıldız, Genç ve Büyüklerde bay ve bayan olmak üzere sekiz ayrı kategoride yapılan şampiyonada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtsporlu Buz Patenciler yeni başarılara imza attı. İlk gün yapılan müsabakalarda Büyükşehirli buz patenci Ayça Ismuratlar minik bayanlarda üçüncü oldu. Gençler erkekler kategorisinde Mehmet Çakır birinci, aynı kategoride yarışan Anıl Çetinbaş ise ikinci oldu. Büyükler bayanlarda Sinem Kuyucu birinci, büyükler erkeklerde ise Ali Demirboğa ikinci, kardeşi Burak Demirboğa da üçüncü oldu. Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi. Şampiyonanın ardından baraj puanını geçen sporcular, Türkiye milli takım aday kadrosuna davet edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :