- Hoşgeldiniz

BÜYÜKŞEHİR YGS SINAVI İÇİN HAZIR

BÜYÜKŞEHİR YGS SINAVI İÇİN HAZIR sitemize 23 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 456 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

BÜYÜKŞEHİR YGS SINAVI İÇİN HAZIR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 24 Mart Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) sorunsuz geçmesi için tüm önlemleri aldı. Öğrencileri sınav süresince ücretsiz taşıyacak olan Büyükşehir, sınav boyunca gürültü olmaması için de çalışmaları durduracak.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

Bu hafta sonu yapılacak olan Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek olan öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacak. Sınava katılacaklar ve YGS görevlileri, sınav giriş ya da görevli belgelerini göstermek suretiyle belediye otobüslerinden 07.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz faydalanabilecek. Büyükşehir Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri ise ‘Sınav var, klakson çalmayınız’ şeklindeki tabelaları okullara yakın bölgelere yerleştirdi.

TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 24 Mart Pazar günü yapılacak olan YGS kapsamında öğrencilere ve sınavda görevli öğretmenlere herhangi bir ücret vermeden ulaşım imkânı sağlanacağı bildirildi. Yapılan açıklamada sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dilenirken bu sınavın hayatın sonu olmadığı vurgulandı.

SINAV BOYUNCA ÇALIŞMA OLMAYACAK

Büyükşehir olarak öğrencilere ulaşımda kolaylık sağlandığı belirtilen açıklamada ayrıca araç sürücülerinin sınav süresince klakson çalmalarının ya da herhangi bir gürültü yapmanın yasaklandığı kaydedildi. Açıklamada Büyükşehir’e bağlı İSU, Fen İşleri, Park Bahçeler gibi birimlerin sınav boyunca çalışma yapmayacağı da belirtildi. Aynı şekilde diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumların da sınav boyunca çalışma yapmayacakları ifade edildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz