- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Mehter Takımı Projesini Hayata Geçirdi

Büyükşehir Mehter Takımı Projesini Hayata Geçirdi sitemize 13 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 758 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Mehter Takımı Projesini Hayata Geçirdi

Sanata ve sanatçıya değer veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mehter takımı projesini hayata geçirdi. Akçakoca Mehter Takımı olarak adlandırılan grup ilk olarak 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nde Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek programda sahne alacak.

45 KİŞİDEN OLUŞUYOR

Kısa bir süre önce kurulan Büyükşehir’e bağlı Akçakoca Mehter Takımı çalışmalarına başladı. 45 kişilik Akçakoca Mehter Takımı, mehter müzikleri standartlarının dışında mehteran içerisine dahil edilecek enstrümanlarla kulaklarda farklı bir nüans bırakacak.

TASAVVUF TOPLULUĞU DA VAR

Akçakoca Mehter Takımı içerisinde ayrıca Tasavvuf Musikisi grubu da bulunuyor. Buluş Tasavvuf Topluluğu adı altında görev yapacak grup icra eden grup uzman eğitmenler eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

UZMAN EĞİTMEN VE SANATÇILAR

Akçakoca Mehter Takımı’nda Mustafa Kınay, Musa Şirin, Hasan Şirin, Bayram Yeter, Nebi Bora, Adem Göbekçioğlu, Ercan Ayaz, Yalçın Seyhun, Berkant Ayçiçek, Metin Yeşilbalkan ve Mert Göbekçioğlu gibi sanatçılar yer alıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz