- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Belediye Koservatuvarı yaz okulu kayıtları başlıyor

Büyükşehir Belediye Koservatuvarı yaz okulu kayıtları başlıyor sitemize 16 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 739 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediye Koservatuvarı yaz okulu kayıtları başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eğitimlerine ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, eğitim almak isteyenleri ücretsiz olarak düzenlediği Yaz Okulu ve Konservatuvar Sınavına Hazırlık Kursları ile yetenek sınavına hazırlıyor.

KAYITLAR 17 HAZİRAN’DA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Konservatuvar sınavlarına yardımcı olmak amacıyla ücretsiz olarak düzenlenen Yaz Okulu ve sınav hazırlık kurslarına kayıtları 17 Haziran’dan itibaren başlıyor. Konservatuvara giriş için yapılacak yetenek sınavı ise 31 Ağustos ile 1 Eylül arasında yapılacak.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Yaz okulu ve konservatuvara hazırlık kurslarına başvuracaklar kimlik fotokopisi ve 2 adet resim ile Leyla Atakan Kültür Merkezi, Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğünden kayıtlarını yaptırabiliyor. Yaz okulu ve konservatuvar hazırlık kurslarına başvuracak 18 yaşından küçükler ve velilerinin kimlik fotokopisi ile birlikte gelmesi zorunlu.

EĞİTİM YAŞLARI BELİRLENDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı branşlarına göre yaş aralıklarını belirledi. Buna göre Büyükşehir Konservatuvarı bünyesinde 5 ila 55 yaş arasındakilere farklı dallarda eğitim verecek.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ

Bu kapsamda Türk Sanat Müziği’nde Ses Eğitimi 17 – 30 yaş, Keman, Ud, Tanbur, Ney, Kanun Eğitimi 11 – 50 yaş, Klasik Kemençe Eğitimi 15 – 50 yaş aralığındakilere eğitim verilirken Türk Halk Müziği’nde Ses Eğitimi 18 – 25 yaş, Bağlama Eğitimi 10 – 25 yaş, Karadeniz Kemençe 12 – 35 yaş aralıklarında eğitim verilecek.

BATI MÜZİĞİ

Batı Müziği’nde Ses Eğitimi 18 – 28 yaş, Piyano Eğitimi 7 – 9 Yaş, Elektro Gitar 9 – 17 yaş, Bas Gitar Eğitimi 17 – 29 yaş, Klasik Gitar 9 – 13 yaş, Keman Eğitimi 7 – 13 yaş, Bateri Eğitimi 14 – 18 yaş, Klarnet Eğitimi 9 – 21 yaş, Çello Eğitimi 12 – 35 yaş, Viyola Eğitimi 9 – 17 yaş, Yan Flüt Eğitimi 9 – 14 yaş aralığında eğitim veriliyor. Plastik Sanatlarda ise Resim Eğitimi 7 – 55 yaş, Güzel Sanatlar da Ebru Eğitimi 7 – 55 yaş, Bale Eğitimi 5 – 7 yaş, Halk Oyunları Eğitimi 7 – 14 yaş aralığında eğitim verilecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz