- Hoşgeldiniz

Büyükşehir Belediye dünya devlerini ağırlayacak

Büyükşehir Belediye dünya devlerini ağırlayacak sitemize 04 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 549 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir Belediye dünya devlerini ağırlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu ayın sonunda yine önemli ve uluslararası bir spor organizasyonuna evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu tarafından 21-27 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 2013 Dünya Buz Hokeyi Büyük Erkekler Şampiyonası, Büyükşehir Belediyesi’nin Olimpik Buz Tesisleri’nde gerçekleştirilecek. Türk Milli Takımı’nın da mücadele vereceği şampiyonaya Yeni Zelanda, Çin, Bulgaristan, Meksika ve İsrail katılacak.

TİTİZ ÇALIŞMA

Büyükşehir Belediyesi, uluslar arası buz hokeyi camiasının dikkatinin çevrileceği şampiyona için titiz bir hazırlık çalışması başlattı. Bugüne kadar yapılan tüm uluslar arası organizasyonlardan alnının akıyla çıkan Olimpik Buz Sporları Tesisi aynı başarısını yinelemek istiyor.

TESİSTE BAKIM ÇALIŞMASI

Olimpik Buz Sporları tesisinde geçtiğimiz haftan bu yana başta teknik olmak üzere diğer tüm konularda yenileme çalışmaları başlatıldı. Şampiyona boyunca herhangi bir aksaklık yaşanmaması için tüm önlemler alınırken, özellikle güvenlik konusuna büyük önem verildi. Tesiste bulunan soyunma, doping ve kurutma odalarının bakım onarımı ile pistin boardlarının bakımı yapıldı. Tesisin elektrik aksamı da yine teknisyenler tarafından elden geçirildi.

BAŞARILI TESİS YİNE İDDİALI

Büyükşehir Belediyesi’nin Olimpik Buz Sporları Tesisi, Türkiye’de sayılı buz tesisi arasında yer alıyor. Tesis bugüne kadar birçok uluslar arası şampiyonada Türkiye’yi başarılı evsahipliği ile temsil etti. Olimpik Buz Sporları tesisi son olarak geçtiğimiz aylarda düzenlenen 18 yaş altı Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası’na evsahipliği yaptı. Tesisteki düzen ve alınan önlemler sayesinde bir önemli uluslar arası şampiyona daha başarıyla tamamlanmış oldu.

21-27 NİSAN TARİHLERİNDE

Uluslar arası Buz Hokeyi Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 Dünya Buz Hokeyi Büyük Erkekler Şampiyonası 21-27 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şampiyonaya Türk Milli Takımının yanı sıra Yeni Zellanda, Çin, Bulgaristan, Meksika ve İsrail katılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz