- Hoşgeldiniz

Büyükşehir 200 bin m2 dinlence alanı yapıyor

Büyükşehir 200 bin m2 dinlence alanı yapıyor sitemize 03 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 485 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükşehir 200 bin m2 dinlence alanı yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Santral yokuşu ile başlayan ve İzmit Kent Konutları’na kadar devam eden 200 bin metre kare gibi geniş bir alanda mesire alanları, yürüyüş yolları, oyun gruplarının yer alacağı çalışmayı sürdürüyor. 35 bin adet ağacın dikildiği alan tamamlanınca Kocaeli, muhteşem Körfez manzarasına hâkim mükemmel bir dinlence mekanına kavuşmuş olacak.

SANTRAL’DEN İZMİT KENT’E

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların boş zamanlarını gönüllerince geçirmek için Kocaeli’ye yeni dinlence alanları kazandırmaya devam ediyor. Büyükşehir bu kapsamda Santral Mevkisi’nden başlayan ve Akçakoca, Erneler Cedit ve İzmit Kent Konutlarına kadar devam eden bölgede çalışma yürütüyor. 200 bin metre kare alanı kapsayan çalışmada vatandaşlar için her şey düşünülmüş.

HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ

2 adet şelalenin yapılacağı dinlence alanında yürüyüş yolları, oyun grupları, barbekü, kamelya, piknik masalarıyla dolu mesire alanları yapılıyor. Köprülerle bağlantı yollarının sağlandığı alanda oyun grupları, basketbol sahası, ahşap kapı ve korkuluklarla bambaşka bir görünüm kazanacak.

35 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Körfez’e kuşbakışı manzarasıyla dikkat çeken alanda 35 bin ağaç dikilecek. Ihlamur, Mavi Atlas Sediri, Toros Sediri, Vişne, Defne, Karayemiş, Adi Akasya, Zakkum gibi ağaçlar dinlence alanına renk katacak. Çalışmalar tamamlanınca vatandaşlar aileleriyle gönüllerince gezebilecek, boş zamanlarını geçirebilecek bir mekâna kavuşmuş olacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz