- Hoşgeldiniz

Bosna Başkonsolosu’ndan Karaosmanoğlu’na ziyaret

Bosna Başkonsolosu’ndan Karaosmanoğlu’na ziyaret sitemize 14 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 605 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bosna Başkonsolosu’ndan Karaosmanoğlu’na ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Hrvoje Kanta’yı misafir etti. Başkonsolos Kanta, Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki kardeşlik ilişkilerinin üst düzeyde olduğunu ifade etti.

BOSNA BAŞKONSOLOSU KANTA

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Hrvoje Kanta, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, Başkonsolos Kanta’yı Kocaeli’nde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Karaosmanoğlu’nu Türkçe ‘’Günaydın’’ diyerek selamlayan Başkonsolos Kanta, ilk olarak Büyükşehir Şeref Defteri’ni imzaladı.

BOSNA CAN DOSTUMUZDUR

Kocaeli’ne ilk kez gelen Başkonsolos Kanta’ya kentimize yönelik bilgiler veren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bosna Hersek, bizim can dostumuzdur, kardeşimizdir. Her zaman Bosna Hersek’in ve Bosna halkının yanındayız. Kardeş Bosna halkını çok seviyoruz. Bu dostluğumuza Kocaeli olarak katkı sunmaya hazırız’’ dedi.

İLİŞKİLERİMİZ GELİŞİYOR

Kocaeli’nde Bosna Hersek’in fahri konsolosluğunu oluşturma çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Kanta, ‘’Türkiye ile Bosna arasında her alanda çok yakın ilişkiler var. İki ülkenin yöneticileri sık sık bir araya geliyor ve birbirlerine ‘kardeşim’ diye hitap ediyor. Ekonomik ilişkilerin gelişmesi için de karşılıklı iş forumları düzenleniyor. Bosna’da ekonomik hayat ve iş hayatı canlanırken Kocaelili iş adamlarının da ülkemize yatırım yapmasını arzu ediyoruz’’ açıklamasını yaptı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz