- Hoşgeldiniz

Birlikte Olmak Her Engeli Aşar Şöleni

Birlikte Olmak Her Engeli Aşar Şöleni sitemize 15 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 467 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Birlikte Olmak Her Engeli Aşar Şöleni

İzmit Belediyesi geleneksel hale getirdiği Birlikte Olmak Her Engeli Aşar Şöleni’ni İzmit’in engelsiz parkı olan Cumhuriyet Parkı’nda bulunan Sanat Galerisi’nde gerçekleştirdi. Engelliler Haftası kapsamında gerçekleşen etkinliğe İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, Kocaeli Büyükşehir Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Osman Poyraz, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Gülümser Ayhan, İzmit Engelli Meclisi Başkanı Tenzile Görgün, Engelli Dernekleri, Rehabilitasyon Merkezleri ve aileler katıldı.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen programda ilk olarak İzmit Belediyesi Ritim Grubu kısa bir konser verdi. Ritim Grubu’nun performansından sonra, İlkcan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kafkas oyunu, Özel Derince Şefkat Özel Eğitim Okulu Bekir Kılıç’ın Flüt dinletisi, İzmit Oçem Özel Eğitim Uygulama Merkezi Renkler Rontu, Özel Sezgicem Özel Eğitim Okulu Folklor Gösterisi, Özel Yankım Özel Eğitim Okulu Gangam Dansı, Özel Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Roman Dansları, Özel Yenidoğan Özel Eğitim Okulu Baha Bugan ve Burak Yusufova’nın şarkıları ve Kocaeli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Türk Halk Müziği Korosu gösteri yaptı.

Engellilerin kimseye bağımlı olmadan yaşamlarını sürdürebilme hakkına sahip olduklarını herkese anlatmak, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürüttüklerini dile getiren İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut “hayatın her safhasında engelli ya da engelsiz her vatandaşın ayrımcılığa maruz kalmadan eşit haklarda, aynı toplumsal statüde yer almasını önemsiyoruz. İzmit Belediyesi olarak Engelli Meclis’imiz aracılığıyla engelli vatandaşların eğitime kazandırılması, eğitilenlere iş olanağı sağlanması, engellilerin sanatta, sporda, hayatın her alanında var olması için çabalıyoruz” dedi.

engelliler

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz