- Hoşgeldiniz

Bilim Fuarında KO-MEK Standlarına İlgi Büyük

Bilim Fuarında KO-MEK Standlarına İlgi Büyük sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 867 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bilim Fuarında KO-MEK Standlarına İlgi Büyük

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nın (KO-MEK) 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği çerçevesinde Çocuk Eğitim, Eğlence ve Bilim Fuarı’nda açtığı stantlar miniklerden büyük ilgi görüyor. KO-MEK fuarda takı tasarımından, kum boyamaya, bez bebekten, model gemi yapı ve çocuk kuaförüne kadar çocukların ilgisini çekecek çok sayıda stant açtı.

ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR

Çocuklar kendileri için açılan ve ücretsiz hizmet veren stantların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 23 Nisan şenliklerine yurt dışından gelen konuk ülke çocukları da KO-MEK stantlarını çok sevdi. Kendi yaptıkları takılardan büyük mutluluk duyan konuk ülke çocukları ülkelerine dönerken yanlarında KO-MEK’ten bir hatıra götürmenin mutluluğunu yaşadı.

 

ÇOCUKLAR FUARI ÇOK SEVDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Çocuklar, kendileri için hazırlanan gösteri ve etkinliklere ikinci günde de akın etti.

 

KO-MEK STANTLARI DOLUP TAŞTI

Alan içinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları da 9 ayrı stant açtı. Model Gemi, Kaligrafi, Eğitici Anne, Kum Boyama, Takı Tasarımı, Bez Bebek, Kat-ı Sanatı, Kuaförlük ve Yüz Boyama stantlarıyla fuardaki yerini alan KO-MEK çocuklardan büyük ilgi gördü. Özellikle çocuk kuaförü, kum boyama ve bez bebek stantlarının önünde uzun kuyruklar oluştu.

 

KONUK ÜLKE ÇOCUKLARINA KO-MEK HATIRASI

Çocuklar, KO-MEK’in Takı Tasarım standında kendi takılarını yapma fırsatı buldu. 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında ilimize gelen yabancı uyruklu çocuklar da KO-MEK stantlarındaki etkinliklere katıldı. Kendi yaptıkları takılardan büyük mutluluk duyan konuk ülke çocukları ülkelerine dönerken yanlarında KO-MEK’ ten bir hatıra götürmenin mutluluğunu yaşadı.

 

KENDİ BEZ BEBEKLERİNİ YAPTILAR

Çocuklar Bez Bebek standında bezden bebek yapımını öğrendi. Çocukların kendi el becerilerini kullanarak hazırladıkları bez bebekler kendilerine hediye edildi.

 

KUM BOYAMADA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Çocukların el becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra renk kombinasyonlarını öğrenmeleri amacıyla açılan kum boyama standında ise uzun kuyruklar oluştu. Tablo olarak kullanabilecekleri kâğıtları kendi istedikleri renklere boyama şansı bulan çocuklar stantta oldukça eğlendi.

YUMURTA KOLİSİNDEN TIRTIL YAPIMI

Beceri geliştirme stantlarının bir diğeri olan Eğitici Annelik standında ise çocuklara yumurta kolisinden tırtıl yapımı öğretildi. Tırtıllarını diledikleri gibi süsleyen çocuklara ayrıca pet şişeden yapılan cüzdanlar hediye edildi.

VELİLER KAT-I SANATINI DİKKATLE İZLEDİLER

Kat-ı sanatı da çocuklar için farklı bir etkinlik oldu. Kartpostallar bu statta perspektif çalışması yapılarak şekillendirildi ve aksesuar haline getirildi. Kat-ı Sanatını çocukların yanı sıra veliler de meraklı gözlerle izledi.

CEVİZ KABUKLARINDAN GEMİ YAPTILAR

Etkinliklerin hiç durmadan devam ettiği stantlardan bir diğeri olan Model Gemi standında ise ceviz kabuklarından gemi yapıldı. Çocukların atık malzemelerin değerlendirilmesi öğrenmeleri amacıyla açılan stantta çocuklar yapılan gemileri sabırsızlıkla bekledi.

KALİGRAFİ STANDINDA İSİMLERİNİ YAZDIRDILAR

KO-MEK’in Kaligrafi standında ise çocukların süsleme yapılarak isimleri yazıldı ve kendilerine hediye edildi.

SAÇLARI YAPILDI YÜZLERİ BOYANDI

Öte yandan KO-MEK’in Kuaförlük standında saçları yapılan çocuklar daha sonra Yüz Boyama standında istedikleri şekilleri yüzlerine çizdirdi. KO-MEK’in birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirdiği standlarda çocuklar doyasıya eğlencenin tadı çıkarttı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz