- Hoşgeldiniz

Beklenen Oldu:AKP’nin desteğiyle silahlanan (ÖSO) militanları Türk polisini şehit etti

Beklenen Oldu:AKP’nin desteğiyle silahlanan (ÖSO) militanları Türk polisini şehit etti sitemize 04 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 800 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Beklenen Oldu:AKP’nin desteğiyle silahlanan  (ÖSO) militanları Türk polisini  şehit etti

ÖSO militanları destekli Suriyeliler Akçakale’den pasaportsuz bir şekilde girmelerine izin verilmeyince ateş açtı. Bir polis memuru şehit olurken, toplam 9 kişi de yaralandı

Suriye’de AKP’nin desteğiyle silahlanan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) militanları, AKP silahıyla Türk polisini ve askerini hedef aldı. Akçakale’nin Suriye tarafından açılan ateş sonucu bir polis şehit olurken, çoğu güvenlik görevlisi 9 kişi de yaralandı.

Önce olay çıkardılar sonra ateş açtılar

ÖSO militanlarının kontrolündeki Tel Abyad’dan yaklaşık bin kişi dün öğlen saatlerinde Türkiye sınırından girmeye çalıştı. Pasaportlarının olmadığı öğrenilen bu kişiler, gümrük görevlilerince Türkiye’ye sokulmadı. Bunun üzerine, sınır hattında bulunan görevlileri taşlayarak tampon bölgede bulunan polis noktası ile bazı araçları ateşe veren grup taşkınlığını sürdürdü. Olay yerine çok sayıda asker ve polis sevk edilirken, ÖSO militanları tarafından Türk güvenlik güçleri ile sivillere uzun namlulu tüfekler ile ateş açıldı.

oso-akcakale

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz