- Hoşgeldiniz

Başkan’a Sudan heyetinden ziyaret

Başkan’a Sudan heyetinden ziyaret sitemize 10 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 490 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan’a Sudan heyetinden ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sudan’ın Hartum Valisi Dr. Abdurrahman Elkhıdır ile beraberindeki heyeti kabul etti. Sudan Fahri Başkonsolosu Zeynel Abidin Erdem’in de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, Sudan heyetini Kocaeli’nde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

SUDAN İLE İLİŞKİLER GELİŞİYOR

Ziyarette Sudan Fahri Başkonsolosu Erdem, konuk vali Elkhıdır ve beraberindeki heyetle ilgili Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi verdi. Erdem, Türkiye ile Sudan arasında ticari, kültürel ve sanayi alanlarında bugüne kadar kurulan ilişkileri anlattı. Erdem, iki ülke arasında son yıllarda artan ilişkilerle ilgili konuları aktardı.

HARTUM VALİSİ ELKHIDIR

Konuk vali Elkhıdır, Türkiye ile Sudan arasında siyasi, kültürel, sosyal, ticari ve kardeşlik ilişkilerinin geçmişe dayandığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine olan sıcak yaklaşımının ve Türkiye’den gördükleri desteğin Sudan halkı için büyük önemi bulunduğunu ifade etti. Hartum Valisi Elkhıdır, iki ülke arasındaki ilişkilerin önümüzdeki süreçte gelişerek devam edeceğine inandığını da sözlerine ekledi.

KOCAELİ KATKI SUNMAYA HAZIR

Sudan’ın Hartum Valisi Elkhıdır, beraberindeki heyet ve fahri başkonsolos Erdem’e ‘’Hoş geldiniz’’ dileklerini ileten Başkan Karaosmanoğlu, konuklarına Kocaeli’ne yönelik bilgi verdi. Kocaeli’nin sanayi, ticaret, ulaşım, lojistik ve turizm kenti olduğunu aktaran Başkan Karaosmanoğlu, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi için katkı sunmaya hazır olduklarına değindi. Ziyaretin sonunda konuk heyet Başkan Karaosmanoğlu’na abanoz ağacından baston ve mumluk ile el işlemesi gümüş tabak hediye etti.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz