- Hoşgeldiniz

Başkan, Kıbrıs’ta sempozyumdaydı

Başkan, Kıbrıs’ta sempozyumdaydı sitemize 26 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 627 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan, Kıbrıs’ta sempozyumdaydı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KKTC’de düzenlenen ‘’Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi Sempozyumu’’na katıldı. Sempozyumda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Türkiye’de elde ettiğimiz yerel yönetim kalitesini gönül dostlarımızın bulunduğu coğrafya ile paylaşmalıyız’’ dedi.

KKTC BAŞBAKANI KATILDI

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği(KTBB)’nin ev sahipliğinde Türkiye Belediyeler Birliği(TBB) ile Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) tarafından organize edilen ‘’Belediyelerde İdari ve Mali Kapasitenin Geliştirilmesi Sempozyumu’’, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’nin Girne şehrinde yapıldı. Sempozyuma Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Birleşmiş Kentler Asya Bölge Teşkilatı Genel Sekreteri Mehmet Duman, TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör ile KTBB ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar katıldı.

 

YAVRU VATAN KUZEY KIBRIS

Sözlerine Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile birlikte birçok faaliyete imza attık. Türkiye’de ve Kıbrıs’ta eğitim, bilgi ve tecrübe paylaşım programları gerçekleştirdik. Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası alanda tanınması için değişik ülkelerden yerel yöneticilerin katıldığı programlarda Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nin bulunmasına özen gösterdik’’ ifadesini kullandı.

 

TECRÜBE PAYLAŞIMINDA BULUNDU

Birliğin kültür coğrafyasındaki beş eş başkanından birisinin Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar olduğunu hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’yle ortak yaptığımız çalışmaların gururunu yaşamaktayız. Artık bir ekol haline gelen uluslar arası belediyecilik çalışmalarımızı daha üst seviyeye çıkartmak, bilgi ve tecrübelerimizi Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs ile paylaşmak durumundayız. Gözümüzün içine bakan, çok geniş coğrafyada, gönül dostlarımız var. Akraba, dost ve gönüldaşlarımızın yaşadığı bütün coğrafyalarda yerel yönetim kalitesini, yaşam standartlarını yükseltmek bizim hedefimiz olmalıdır’’ şeklinde konuştu.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz