- Hoşgeldiniz

Başkan, Gençlerle Başbaşa

Başkan, Gençlerle Başbaşa sitemize 22 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 648 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başkan, Gençlerle Başbaşa

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, fuar içindeki Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Gençlerle Başbaşa programına katıldı. ‘’Gençlik ve Siyaset’’ konulu programda salonu dolduran gençlere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, bir yöneticinin ve siyasetçinin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini anlattı. Başkan Karaosmanoğlu’nu büyük bir dikkatle dinleyen gençler, anlattığı konuları tek tek not aldı, programın sonunda sorular sordu.

BAŞKAN GENÇLERLE BAŞBAŞA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi tarafından düzenlenen Gençlerle Başbaşa programının konuğu Başkan Karaosmanoğlu oldu. ‘’Gençlik ve Siyaset’’ konusunda gençlere açıklamalarda bulunan Başkan Karaosmanoğlu, bir siyasetçinin hangi özelliklere sahip bulunması gerektiğini, halka yaklaşımını ve hizmet önceliklerini anlattı. Salonu dolduran ve yaşları 18-25 arasında değişen yaklaşık yüz kadar genç, Başkan Karaosmanoğlu’nun anlattıklarını büyük bir dikkatle takip etti.

GENÇLER ENERJİ KAYNAĞIMIZDIR

Büyük çoğunluğu üniversite öğrencisi olan gençlere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Gençler bizim göz nurumuz, enerji kaynağımızdır. Bizi hayata bağlayan, bize enerji veren sizlersiniz. Bugünün gençleri olarak, kendinizi çok iyi yetiştirecek, değişen ve gelişen dünyayı, en son yenilikleri, teknolojiyi çok iyi takip edecek, çok okuyacak ve geleceğin yöneticileri olacaksınız. Sizler etrafına ışık veren gençlersiniz. Ben gençleri çok seviyorum, sizlerle aynı programlarda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum’’ dedi.

SİYASETÇİNİN HAZİNESİ GÜVENDİR

‘’Kendisini yönetemeyen, kendisini idare edemeyen, hiç kimseyi yönetemez’’ diyerek sözlerine devam eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Siyaset halka hizmet etmek, halkın dertleriyle dertlenmek, problemlere çözüm bulmak demektir. Siyasette mazeret değil, maharet üreteceksiniz, görev yaptığınız her noktada halkın hizmetkarı olacaksınız. Siyasetçinin en büyük hazinesi, halkın ona duyduğu güvendir. Yaptığımız hizmetlerle halkın duasını almak bizim en büyük zenginliğimizdir. İyi bir meslek sahibi olmak için kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Her bilgi bizi bu yarışta bir adım öne çıkartır‘’ ifadesini kullandı.

GENÇLERİN SORULARINI YANITLADI

Gençlerin mutlaka siyasete ilgi duyması gerektiğine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Türkiye’nin en büyük avantajı sizler gibi genç nüfusudur. Sizlerin gelecekte şehrimize ve ülkemize çok güzel hizmetler edeceğinize gönülden inanıyorum’’ şeklinde konuştu. Gençlerin sorularını da içtenlikle yanıtlayan ve kendisine ilettikleri ihtiyaçları not alan Başkan Karaosmanoğlu, gençlerden gelecek tüm görüş ve önerilere açık olduklarını, kentin geleceğini buna göre şekillendireceklerini sözlerine ekledi. Programa Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen ile Gençlik Merkezi yöneticileri de katıldı.

BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK MERKEZİ

Yeni bir yapılanma içine giren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi, gençlerin bilgili, ahlaklı, mesleki donanımlı, sorumluluk bilincine sahip, modern hayat şartlarına ayak uydurabilen, üretken, nitelikli ve şahsiyetli olarak yetişmeleri için çeşitli etkinlik ve eğitsel programlar düzenliyor. Gençler, boş zamanlarında Gençlik Merkezi’ne gelerek kütüphane, bilişim sınıfı gibi ücretsiz imkanlardan yararlanabiliyor. Bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında gençlere yönelik çeşitli faaliyetler yürüten merkezin hedef kitlesinde bütün gençler yer alıyor. Üniversite gençlerine yönelik mesleki yönde akademik kurslar, söyleşi, konferans, panel ve sempozyumlar düzenleniyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,