- Hoşgeldiniz

Başiskele yolları onarılacak

Başiskele yolları onarılacak sitemize 12 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.052 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başiskele yolları onarılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi köy yollarının yenilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle grup köy yollarına önem veren Büyükşehir Belediyesi Başiskele köylerinde çalışma başlatıyor. Servetiye Karşı ve Armutboğazı Bahçecik arasında bağlantı yolu yenileme çalışması yapılacak. Aksığın Parsık arasındaki yol bölümü de elden geçirilecek.

10 KİLOMETRE SATHİ KAPLAMA

Bölgede toplam 10 bin 300 metrelik yol soğuk asfaltla kaplanacak. Ayrıca köy içi geçişleri de sıcak asfaltla kaplanacak. Çalışmada bin 450 ton asfalt kullanılacak. Köy içlerinde yapılacak kaldırımlara 2 bin metrekare parke döşenecek. Kaldırımlarda 500 metre de bordür kullanılacak. İş kapsamında trafik işaretlemeleri, v kanal ve otokorkuluk işleri de yapılacak.

2 FİRMA KATILDI

Büyükşehir Belediyesi grup köy yolunun yapımını üstlenecek yüklenici firmayı belirlemek için ihale düzenledi. İhaleye 2 firma teklif verdi. Emay Yapı 3 milyon 547 bin TL teklif verirken Gersut İnşaat’tan 4 milyon 593 bin TL teklif geldi. İhale komisyonu teklifleri değerlendirdikten sonra işi yapacak olan firmayı belirleyecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz