- Hoşgeldiniz

Ayşe Kulin Kocaeli Kitap Fuarı’nın konuğu oldu

Ayşe Kulin Kocaeli Kitap Fuarı’nın konuğu oldu sitemize 13 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 541 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ayşe Kulin Kocaeli Kitap Fuarı’nın konuğu oldu

Daha iyi bir insan olabilmek için kitap okumanın önemine değinen Ayşe Kulin, ”Roman, Şiir, Öykü kitapları okuyan insan hayata bir başka gözle bakar. Başka dünyalara gider. Ufkunuz genişler, tek düz olmaktan çıkarsınız. Kitapla bir insan terbiye olunur. Her kitap size sizin bilmediğiniz bir duyguyu iletir. Hayatta erken tecrübe edinmek istiyorsanız bol bol kitap okumanızı tasfiye ediyorum” dedi.

Söyleşide Yazar Ayşe Kulin son eseri olan ‘Bora‘dan örnekler verdi. Kırsalda geçen çocukluk yıllarından ve İstanbul’daki hayatından kesitler okuyan Kulin, zaman zaman söyleşiyi izlemeye gelen izleyenlerden büyük alkış aldı. Okuyucularıyla hoş bir sohbete imza atan yazar, söyleşinin ardından tüm soruları ise içtenlikle yanıtladı.

Kitapların da insanlar gibi kendi kaderleriyle doğduğunu söyleyen Ayşe Kulin, “Yazar size bir kelimesi, bir cümlesiyle bile dokunabiliyorsa, o kitap başarıya ulaşmış demektir. Bora’nın Kitabı eşcinsel bir çocuğun gelişimini, duygularını anlatıyor. Herkesin kendimiz gibi olmasını istiyoruz. Toplum olarak kendimize ayna tutup bakmamız gerekiyor. Önce kendimizle yüzleşelim” diye konuştu.

 

Söyleşide bir okurun bugün anneler günün olduğunu hatırlatması üzerine Ayşe Kulin, dört oğlunun olduğunu zor olmasına rağmen dördünü de adam ettiğini belirtti. Ayşe Kulin, “Bugün anneler günü olduğunu unutmuşum. Oğullarımdan ikisi yurt dışında, iki ise Türkiye’de. Sinagapur’daki oğlum ile buradaki oğullarım bir araya gelerek bana sürpriz anneler günü hazırlamak istemişler. Ancak sürpriz olduğu için bana haber vermediler. Daha önce burada okurlarımla program olması nedeniyle bu sürprize eşlik edemedim” dedi.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’nın devamlılığından dolayı memnunluğunu ifade eden Kulin’e konuşmanın ardından katılımlarından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından çiçek ve plaket takdim hediye edildi. Kulin, daha sonra uzun kuyrukların oluştuğu imza standı önünde kitaplarını imzaladı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz