- Hoşgeldiniz

ATATÜRK BÜYÜKŞEHİR’İN DAVETLİSİ OLARAK İZMİT’TE!

ATATÜRK BÜYÜKŞEHİR’İN DAVETLİSİ OLARAK İZMİT’TE! sitemize 15 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.076 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ATATÜRK BÜYÜKŞEHİR’İN DAVETLİSİ OLARAK İZMİT’TE!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 19-23 Nisan tarihleri arasında büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 41 ülkeden 1000’in üzerinde çocuk Türkiye’nin “ilk ve tek” Çocuk Fuarı olma özelliğini taşıyan ve bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çocuk Eğitim, Eğlence ve Bilim Fuarı’nda Kocaeli’nde buluşacak. 2013 yılı sonunda Türkiye’nin en büyük Bilim Merkezi ve Kağıt Müzesi’ni açacak olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu konuya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Fuarın ana konseptini “Bilim” olarak belirledi.

ATATÜRK’Ü GÖRÜNCE ŞAŞIRDILAR

23 Nisan Festivali kapsamında Atatürk’e benzerliği ile dikkat çeken tiyatro sanatçısı Göksel Kaya, İbn-i Sina figürü ve robot adam Kocaeli’deki okulları ziyaret etti. Öğrenciler karşılarında Atatürk, İbn-i Sina ve robot adamı görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı.

SARILMAK, ELİNİ TUTMAK İÇİN YARIŞTILAR

Atatürk sandıkları tiyatro sanatçısına ulaşmaya çalışan öğrenciler sarılmak ve elini tutmak için birbirleriyle yarıştı. Göksel Kaya, sevgi gösterisi izdihama dönüşünce belediye yetkilileri tarafından okul bahçesinden güçlükle çıkarıldı. Büyükşehir tarafından her yıl düzenlenen ve 41 ülkeden çocukların da katılımıyla daha da şenlenen festivalin bu yılki teması bilim olacak. Bu amaçla Bilim ve Teknoloji Kulübü (BTK) ve Karamürsel’den başlayarak okulları gezerek yaptıkları şovlarla öğrencileri 20 Nisan’da başlayacak festivale davet ediyor.

ATATÜRK ÖLMEDİ Mİ?

BTK’nın okullardaki programlarına Atatürk’e benzerliği ile bilinen tiyatro sanatçısı Göksel Kaya da eşlik ediyor. Gölcük İlköğretim Okulu ve Donanma İlköğretim Okulu’nda sınıfları gezen Göksel Kaya’yı gören öğrenciler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Göksel Kaya’yı gerçek Atatürk sanan özellikle 1. ve 2. sınıf öğrencileri “Atatürk ölmedi mi?” sorusunu yöneltti. Öğrenciler hemen savaşlarda kaç kişiyle savaştığını ve daha bir sürü soru sorunca, tiyatro sanatçısı durumu açıklayarak kendisinin sadece Atatürk’e benzediğini belirtti.

BİRÇOK SÜRPRİZ ÇOCUKLARI BEKLİYOR

Gördüğü yoğun ilgiden oldukça memnun olduğunu söyleyen tiyatrocu Göksel Kaya ise kendisini öğrencilerle buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-23 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek bilim temalı Çocuk Eğitim, Eğlence ve Bilim Fuarı’nda 41 ülkeden ve Türkiye’den katılacak binlerce çocuk bir sürü sürpriz etkinliğe katılma imkanı bulacak.

BU YILKİ TÜRK BÜYÜĞÜ İBN-İ SİNA

Her yıl bir Türk büyüğünün tanıtıldığı festivalde bu yıl İbn-i Sina tanıtılacak. İbn-i Sina’yı ve onun çalışmalarını festivale ve fuara katılan tüm yerli ve yabancı çocuklara anlatmak amacıyla Türkçe-İngilizce bir illüstrasyon kitabı bastırıldı. 2011 yılında Nasrettin Hoca, 2012 yılında Piri Reis’in tanıtımı yapılmıştı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz