- Hoşgeldiniz

AKP’li Danışmana Rüşvetten Suçüstü Yapıldı

AKP’li Danışmana Rüşvetten Suçüstü Yapıldı sitemize 22 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 375 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

AKP’li Danışmana Rüşvetten Suçüstü Yapıldı

 
Anahtar kelime giriniz

Bolu Belediye Başkanı AK Parti’li Alaaddin Yılmaz’ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran, arsasıyla ilgili sorun yaşayan bir kişiden, buluştuğu kafede seri numaraları alınmış 15 bin TL’yi rüşvet olarak aldığı iddiasıyla suçüstü yakalanıp gözaltına alındı.

İmar Kanunu’nun 18’inci maddesine (kisisel kullanımdaki bir alanı kamusallaştırmak için yol, cadde, vb gibi yaparak ve kullanılarak istimlak edilmesi) göre arsası değişikliğe uğrayan kimliği açıklanmayan bir kişi, Bolu Belediyesi’nin eski imar müdürü olan Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz’ın baş danışmanı Yaşar Taşkıran’dan yardım istedi.

İddiaya göre, Yaşar Taşkıran, gerektiği düzenlemenin yapılması için arsa sahibinden rüşvet istedi. Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatılarak, Yaşar Taşkıran ile buluşacak kişinin rüşvet olarak vereceği paraların seri numaraları alındı.

15 BİN TL RÜŞVET ALMIŞ
Arsa sahibi ile Yaşar Taşkıran, dün öğleden sonra PTT Caddesi’ndeki bir kafede buluştu. Bolu Emniyet MüdürlüğüKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yaşar Taşkıran ile vatandaşı görüşürken izlemeye aldı. Parayı aldıktan sonra aracına binerek kafenin bulunduğu yerden ayrılan Yaşar Taşkıran’ın kısa bir süre sonra önü kesildi.

Yaşar Taşkıran’ın üzerinde ve aracında arama yapıldı. Aracın torpido gözünde gazete kağıdının içerisine sarılı seri numaraları alınmış 15 bin TL para ele geçirildi. Polis, rüşvet aldığı iddia edilen Yaşar Taşkıran’ı gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz