- Hoşgeldiniz

Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi

Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi sitemize 13 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 306 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu’nda Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’un de katılımı ile gerçekleşen değerlendirme toplantısında Su ve Kanalizasyon İdareleri’nin sorunları masaya yatırıldı.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İSU Genel Müdürlüğü’nün uyguladığı teknoloji yatırımlar olan Geri Kazanım Suyu, İçmesuyu ve Atıksu SCADA, Yüksek Tüketim, Mobil İş Emri, İçmesuyu ve Kanalizasyon Altyapı Bilgi Sistemi ile İzmit ilçesinin Su Kayıplarının azaltılması projesinin Su ve Kanalizasyon İdareleri’ne tanıtıldığı Akıllı Su Yönetimi Sempozyumunun bugün gerçekleşen son gününde değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya TBB Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Su ve Kanalizasyon İdarelerinin Genel Müdürleri ile Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı.

SORUNLAR MASAYA YATIRILDI

Toplantıda, ülkemizdeki 30 Su ve Kanalizasyon İdarelerinin uygulamada yaşadıkları sorunlar masaya yatırılarak değerlendirildi. Genel Sekreter Hayrettin Güngör, düzenledikleri organizasyondan dolayı İSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederek, hazırlıklarını sürdürdükleri SUKİ Kanunu ile ilgili çalışmalar hakkında paylaşımda bulundu. Güngör, TBB olarak Su ve Kanalizasyon İdarelerinin yaşadıkları sorunların takipçisi olacağı bilgisini verdi.

Yapılan toplantı sonrası sonuç bildirgesi yayınladı.

Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu, Türkiye’de ileri teknoloji ile iş süreçlerini entegre etme noktasında öncü bir rol üstlenen İSU Genel Müdürlüğü’nün katılımcılara deneyimlerini ve projelerini aktararak, teknolojik yeniliklerin iş süreçlerini nasıl olumlu yönde etkilediğini göstermek amacıyla düzenlenmiştir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gebze Teknik Üniversitesi, İlBank, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Türkiye Belediyeler Birliği, Derince Belediyesi, Kocaeli İnşaat Mühendisleri Odası ve Türkiye genelindeki 24 su ve kanalizasyon idaresinin, katılım gösterdiği sempozyumda İSU Genel Müdürlüğü tarafından pek çoğu Türkiye’de ilk kez uygulamaya alınan teknolojik yatırımları anlatan sunumlar projenin uygulayıcısı birim yöneticileri tarafından yapılmıştır. Sonrasında teknolojik yatırımlar yerinde görülerek, incelenmiş ve yapılan sunumların görsel olarak da desteklenmesi sağlanmıştır.

Sempozyum sonucunda, aşağıdaki düşünceler ve sonuçlar ortaya çıkmıştır:

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :