- Hoşgeldiniz

AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE ŞOK

AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE ŞOK sitemize 12 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 554 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE ŞOK

Bütünleme Sınavları Kaldırıldı

Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür bugün yapmış olduğu açıklamada, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.

Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, “Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak” dedi.

Reklam

BÜTÜNLEME İSYANI SOSYAL MEDYADA!

Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter’da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.

YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF’de yok. Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF öğrencileri ‘AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası’ başlattı.

aof-acik-ogretim-fakultesi

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz