- Hoşgeldiniz

16 Mayıs 2013 Perşembe günü ” Engelsiz Kariyer” günü etkinliği düzenlenecek

16 Mayıs 2013 Perşembe günü ” Engelsiz Kariyer” günü etkinliği düzenlenecek sitemize 14 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 399 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

16 Mayıs 2013 Perşembe günü ” Engelsiz Kariyer” günü etkinliği düzenlenecek

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında İzmit Belediyesi ve Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşbirliği ile engellilerin işgücüne katılımlarını artırmak için 16 Mayıs 2013 Perşembe günü ” Engelsiz Kariyer” günü etkinliği düzenlenecek.

16 Mayıs Perşembe günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak programda Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü uzmanları tarafından engellilere iş arama teknikleri konulu eğitim de verilecek.

Engelli istihdamı kontenjan açığı bulunan firma ve işyerlerinin İnsan Kaynakları yetkililerin açılacak stantlarda, iş arayan engellilerle birebir görüşmeleri sağlanacağı  böylelikle engelli istihdamının arttırılması hedeflendiği açıklandı. Kocaeli sınırları içerisinde istihdam edinmek isteyen tüm engelli vatandaşların 16 Mayıs 2013 Perşembe günü Saat:14:00’de Yunus Emre Kültür Merkezi’ de (Dolphin) olması istendi.

Geçtiğimiz yıl 3 Aralık tarihinde yine İzmit Belediyesi ve Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Engelsiz Kariyer” etkinliğinde engelli istihdamı açığı bulunan 40 firmanın insan kaynakları sorumluları stant açarak iş arayan engelli vatandaşlarla görüşme yapmışlardı. Yaklaşık 1100 engelli vatandaşın katıldığı görüşmeler sonucunda Kocaeli’de engelli istihdam açığı bulunan firmaların yüzde 40 oranında kontenjanını tamamladığı açıklanmıştı

engelliler

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz