- Hoşgeldiniz

1 Mayıs Dünyada Bayram, Türkiyede Katliam!

1 Mayıs Dünyada Bayram, Türkiyede Katliam! sitemize 01 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.429 kişi tarafından ziyaret edilmiş.1Mayıs Dünyada Bayram, Türkiyede Katliam!

Yenibosna Çoban Çeşme Lisesi’nde son sınıf öğrencisi Dilan Alp, Bilim Üniversitesi öğrencisi Esin Kavruk ve işçi olarak çalışan arkadaşları Erol Pamuk ve yengesi Tarlabaşı’ndan Taksim’e çıkmaya çalışıyordu. Kavruk’un anlatımına göre olay polis-şiddetişöyle gelişti:

“Bilgi Üniversitesi yakınlarında polis müdahalesinden kaçtık. Bir apartmana saklandık. Apartmanın etrafını çevik kuvvet sardı. Bir ailenin evine sığındık. Polis eve baskın yaptı ve evin içine gaz bombası attı. Dilan’ın kulağı ve gözü arasına gaz kapsülü isabet etti. Kafatası kemiği kırıldı, hayati tehlikesi var. Bir ay sonra LYS’ye girecekti.”

İşçi Erol Pamuk ise müdahale sırasında polisin gaz bombasını attığı silahın dipçiğiyle yaralandığını belirterek polislerin arkadaşlarını yerlerde sürüklediğini anlattı:

“Yengem ve Esin’e polisler işkence yapıyordu. Saçlarından çekip yerde sürüklüyorlardı. Tekme atıyorlardı. Ben de üzerlerine yattım. Silahın dipçiğiyle kafama vurdular. Taksim İlkyardım’da dikiş attılar.”

İstanbul Tabip Odası’ndan Feryal Kaya, Alp’in durumu ile ilgili doktorundan bilgi aldı. Polisin müdahalesi sonucu ağır yaralanan Alp’in kafa taban kemiği ve temporal bölgesinde kırığı olduğunu, Taksim İlkyardım Hastanesi’nde beyin cerrahisinde ameliyata alındığı bilgisini verdi.

1-mayis

40-derece-sicaklikta-1-mayis-kutlamalari-IHA-20130501AW000422-6-t

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-mayis-hindistanguney-kore-1-mayis

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz