- Hoşgeldiniz

Ziya Gökalp İlk Öğretim Okulu’nda Atatürk Köşesi törenle açıldı

Ziya Gökalp İlk Öğretim Okulu’nda Atatürk Köşesi törenle açıldı sitemize 27 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 509 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Ziya Gökalp İlk Öğretim Okulu’nda Atatürk Köşesi törenle açıldı

Ziya Gökalp İlk Öğretim Okulu’nda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmit Şubesi tarafından yaptırılan Atatürk Köşesi törenle açıldı.Törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmit Şube Başkanı Gülşen Mustecaplıoğlu,  Okul Müdürü Suat Cıdık, öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Suat Cıdık günün önemini anlatan bir konuşma yaptı. Cıdık,”Okulumuzun yapılmasında büyük emekleri olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ve bu eseri okulumuza kazandırdığı için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılışta konuşan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmit Şube Başkanı Gülşen Mustecaplıoğlu, “Başarılı olmak için kendinize başarı olan insanları örnek alın, başarılı olmak için çok çalışmanız ve çok okumanız gerekmektedir” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan açılışta yaptığı konuşmada tarihe önem veren bir belediye olduklarını dile getirdi. “İzmitBelediyesi olarak köklü ve şanlı bir tarihe sahip olduğumuzu biliyor ve buinançla hareket ediyoruz.  İşte bu nedenle Çanakkale ruhunuşehrimizde yaşatacak ve gençlerimize anlatacak Kınalı Asker Parkı’nı hizmete açtık.Sarıkamış şehitlerimiz için bir anıt yaptık, Yahya Kaptan Anıtı’nı yaparakçocuklarımızın mili mücadele kahramanımızı tanımasını istedik. Kültür Tepesi’niAtamıza yakışır hale getirdik” dedi.

Okullara büyük destek verdiklerini vurgulayan Başkan Doğan “Beninanıyorum ki genç nesil büyük önder Atatürk’ün göstermiş olduğu çağdaşmedeniyetler seviyesini geçecektir” dedi.

nevzat-dogan-ataturk-kosesi.jpeg

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz