- Hoşgeldiniz

Zekeriya Özak, MİA kentin vizyon projesidir

Zekeriya Özak, MİA kentin vizyon projesidir sitemize 04 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 452 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Zekeriya Özak, MİA kentin vizyon projesidir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak Merkezi İş Alanları(MİA) Projesi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Basında çıkan olumsuz haberlerle ilgili açıklama yapan Özak geçmişte de vizyon projelere karşı çıkanlar olduğunu belirterek” Bu insanlar sürekli gelişmenin önünü tıkadılar. Ancak artık Türkiye, Kocaeli değişti. Artık milletin önünü açan bir yönetim var. MİA kentin vizyon projesidir. Gelişiminin anahtarıdır. Kişilere özel değil Kocaeli içindir” sözlerini kullandı.

 

KENTİN TAMAMININ GÖRÜŞÜ ALINDI

Basın mensuplarının ilgi gösterdiği toplantı Antikkapı Restaurant’ta gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Özak, Başkan Danışmanı Ömer Polat ve belediye teknik personelleri katıldı. İlk olarak MİA Projesi hakkında kısa bir bilgi veren Başkan Vekili Özak, MİA için iki buçuk yıldır üzerinde çalışıldığını ifade ederek” Bu proje kentin tamamının görüşlerini alınarak oluşturulmuş bir çalışmadır. İnsan hayatının tamamını kapsayan, Kocaeli’nin yaşam kalitesi ile imrenilecek, dünyaca tanınmasını sağlayacak bir projedir” dedi.

GEÇMİŞTE DE GÜZEL PROJELER ENGELLENMİŞTİ

MİA hakkında basında çıkan olumsuz haberlerle ilgili görüşlerini dile getiren Özak bu haberlerin provakasyon amaçlı verildiğini söyledi. Başkan Vekili Özak MİA’nin kentin değişiminin bir anahtarı olacağının altını çizerek” Geçmiş dönemlerde de güzel projelerin önünü tıkayan zihniyet vardı. Otoyollara, D-100 geçişine bile karşı çıktı bu zihniyet. Ancak zaman değişti. Milletin önünü açan bir yönetimimiz var artık. Buradan küçük sanayi esnaflarına sesleniyorum. Yerlerinizi peşkeş çekecekler, elinizden alacaklar diyorlar. Hiçbir zaman zorla bir şey yapılması söz konusu olamaz. Bu araziler sahipleri tarafından değerlendirilecektir” şeklinde konuştu.

EL İNSAF

Kişiye özel rant sağlama iddialarına da cevap veren Özak” El insaf MİA Projesi 465 hektar bin 623 parsel var. Bu alanda 50-60 dönümlük özel ranttan bahsedilebilir mi? Kentimizin gelişmesi, marka değerinin artmasından başkan bir hedefimiz yok.” ifadelerini kullandı.

İTİRAZ SÜRESİ UZATILDI

Proje için itirazların sadece yüzde 4 lük bir payda kaldığını kaydeden Özak” 68 parsel sayısında itiraz var. Bu da halkımızın yüzde 96’sının projeye sahip çıktığı anlaşılıyor. Onlar istedikleri kadar karşı çıksın. Çünkü halkımız onlar gibi düşünmüyor” şeklinde konuştu. Özak, itiraz süresinin bugün itibariyle bittiğini ifade ederek resmi tatiller göz önüne alınarak bu sürenin 13 Kasım 2013 saat 17.00’a kadar uzatıldığı bilgisini de verdi.

 

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz