- Hoşgeldiniz

Zayıflamaya Yardımcı Olan Baharatlar

Zayıflamaya Yardımcı Olan Baharatlar sitemize 11 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 943 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Zayıflamaya Yardımcı Olan Baharatlar

Yemeklerimizden hiç eksik etmediğimiz bazı baharatların zayıflamaya yardımcı olduklarını biliyor muydunuz? Sağlığa pek çok yararlı etkileri olan baharatlar, metabolizmayı hızlandırıyor ve yağ yakımını da kolaylaştırıyor. İşte, zayıflamaya yardımcı 5 baharat…

baharatlar

Karabiber: Türk mutfağının vazgeçilmez baharatlarından biri olan karabiber, sindirime yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır.

Kimyon: Sindirime yardımcı olan önemli baharatlardan biri de kimyon. Güçlü bir demir kaynağı olan kimyon, vücuda enerji de verir.

tarcin

Tarçın: Kan şekeri seviyesini düzenleyen tarçın, tokluk hissi sağlayarak tatlı krizlerinin önüne geçer. Kolesterolü önlemeye yardımcı olan tarçın aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır.

Kırmızıbiber: Acı kırmızıbiber capsaicin adlı bir bileşen içerir ve bu bileşen metabolizmayı hızlandırmada görev üstlenir. Yağ yakımını da hızlandıran kırmızıbiber, zayıflamada önemli rol oynar.

Zencefil: Bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı koruyan zencefil, zayıflamaya da yardımcı oluyor. Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını kolaylaştıran bu baharat, mikrop öldürücü özelliği ile de bilinir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :