- Hoşgeldiniz

Yuvacık Barajı’ndan Sapanca Gölüne Su takviyesi devam ediyor

Yuvacık Barajı’ndan Sapanca Gölüne Su takviyesi devam ediyor sitemize 26 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 318 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İSU Genel Müdürlüğü, bölgede etkili olan kuraklık nedeniyle Kocaeli’nin içmesuyu ihtiyacının bir kısmını Sapanca gölünden karşılıyordu. Bölgede etkili olan yağışlar ile birlikte Sapanca hattından su alımını 29 Eylül’de durduran Kurum, Yuvacık Barajı’nda yeteri kadar su birikmesi üzerine Sapanca hattından göle su vermeye 14 Kasım’da başladı. O günden beri günlük 100.000 m3 su veren İSU, barajın dolması üzerine Sapanca hattından Yuvacık Barajı’na su miktarını günlük 150 bin m3’e çıkardı.

SAPANCA DA SEVİYE 29.87METREYE ULAŞTI

Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi girişinde bulunan Sapanca hattından cazibe ile Balaban Su Deposu ile Sapanca Terfi Merkezine gelen Yuvacık Barajı suyu, buralardan bırakılarak Sapanca gölüne gönderiliyor. Bugün itibariyle Sapanca gölünün su seviyesi de 29.87 m’ye çıktı. Öte yandan Yuvacık barajında bugün itibariyle 48.06 milyon m3 su bulunması nedeniyle baraj kapağı da açıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :