- Hoşgeldiniz

Yeşilçam rüzgârı Kocaeli’nde esmeye devam ediyor

Yeşilçam rüzgârı Kocaeli’nde esmeye devam ediyor sitemize 18 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 357 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı tarafından düzenlenen Yeşilçam Konserleri ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Konservatuvar Türk Sanat Müziği Bölümü eğitmenlerinden Neşe Sarısözen Adalı ve Tuğçe Erenci’nin solist olarak görev aldığı Yeşilçam Film Şarkıları Konseri izleyenlere yine unutulmaz anlar yaşattı.

KONSERE BÜYÜK İLGİ

SDKM Büyük Sahne’de gerçekleştirilen konseri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve Konservatuvar Şube Müdürü Hayriye Sözer’in yanı sıra çok sayıda vatandaş izledi.

GÖNÜLLERE TAHT KURMUŞ ESERLER

Konservatuvar Türk Sanat Müziği eğitmenleri Neşe Sarısözen Adalı ve Tuğçe Erenci konserde “Buruk Acı, Boş Çerçeve, Gümüş Gerdanlık, Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim, Hasretinden Yandı Gönlüm, Aşk-ı Memnu” ve “Yalancı Yarim” gibi Türk Sinemasını süsleyen ve gönüllere taht kurmuş 23 eser seslendirdi. Şarkıların seslendirilmesi sırasında barkovizyondan Türk Sineması’nın başyapıtları arasında yer alan filmlerden kareler gösterildi. Bu arada konseri izlemeye gelen vatandaşlar da, seslendirilen eserlere zaman zaman katılarak, esen nostalji rüzgarına katıldı.

BAŞKAN VEKİLİ ÖZAK’TAN TEŞEKKÜR

Konserin sonunda sahneye gelen Başkan Vekili Zekeriya Özak, solistler Neşe Sarısözen Adalı ve Tuğçe Erenci’ye teşekkür ederek, çiçek verdi. Türk Sineması’nın geçtiğimiz yıl yüzüncü yaşını kutladığını hatırlatan Başkan Vekili Özak, “Bize bu akşam Türk sinemasının gönüllerimizde taht kurmuş en güzel eserlerini seslendirdiniz. Başarınız için sizlere teşekkür ederim. Ayrıca konseri izlemek için buraya gelen vatandaşlarımıza da saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :