- Hoşgeldiniz

Yeryüzünde Kadın Olmak

Yeryüzünde Kadın Olmak sitemize 22 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 137 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yenişafak Gazetesi yazarı Sibel Eraslan’ın konuşmacı olduğu “Yeryüzünde Kadın Olmak” adlı konferans, Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen, konferansa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu ve çok sayıda kadın katıldı.

BÜYÜKŞEHİRİ TAKİP EDİYORUM

Asıl mesleği avukatlık olan fakat başörtü yasağı sebebiyle mesleğini yapamadığını dile getiren Eraslan, bir dönem köşe yazarlığı ve Akil İnsanlar Heyeti’nde yer aldığını söyledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini takip ettiğini açıklayan Eraslan, hayatının son 25 yılını kızlarının eğitimine adadığını belirtti.

TÜRKİYE DÜNYAYA KIYASLA İYİ

Türkiye’deki kadınlarımızın dünyaya kıyasla çok iyi olduğunu belirten Eraslan, “Yeryüzündeki kadınların ana iki problemi yaşama hakkıyla ilgili, bunun ilki yetimler. Sadece Irak işgalinden sonra, bir buçuk milyon çocuk yetim kaldı. Buna Pakistan ve Sudan eklenirse sayı çoğalıyor” dedi.

AFRİKA DA KADINLARIN YAŞ ORTALAMASI 43

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Afrika’yı ziyaret ettiğini, gerçek yokluğun Afrika olduğunu söyleyen Eraslan,1979’dan beri Afganistan’da isyan olduğunu ve kadınların yaş ortalamasının 43 olduğunu belirtti. “Yeryüzünde kadın olmanın özgüvenle çok ilgisi vardır. Sanayileşmenin, bilimselliğin, bilişimin hat safhasını yaşıyoruz. Güzelliğin hakikatine inanmamız gerekiyor. Kalplerimiz şefkate ve merhamete açık olsun” diyen Eraslan, katılımcılara katılım için teşekkür etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :