- Hoşgeldiniz

Yeni Türkiye’nin mimarı milletimizdir

Yeni Türkiye’nin mimarı milletimizdir sitemize 11 Eylül 2014 tarihinde eklenmiş ve 298 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Karadenizliler Derneği’nin davetlisi olarak Kadırga Şenlikleri’ne katıldı. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu sıcak bir ilgiyle karşılandı.

KATILIM ÇOK YOĞUNDU

Kadırga Şenlikleri’ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Körfez İlçe Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe ve çok sayıda vatandaş katıldı.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİK VE BERABERLİK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kadırga Şenlikleri’nde toplumsal huzurun ve birliğin önemini içeren konuşmasıyla dikkat çekti. Başkan Karaosmanoğlu, “Son Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Yeni Türkiye çalışmaları hız kazanmıştır. 2023 ve Yeni Türkiye hedefinin mimarı milletimiz olacaktır. Yerel yöneticiler olarak daha çok çalışacak ve sizlere hizmet edeceğiz. Bizlerin en büyük gücü sizlerin birlik ve beraberliğidir. Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın önüne başımız dik olarak geliyoruz. Hizmetlerimiz sizler ve gelecek nesiller içindir“ dedi.

KÜLTÜRÜNÜZÜ YAŞATIN

Körfez Karadenizliler Derneği’nin İlimtepe Yaylası’ndaki Kadırga Şenlikleri’nde Başkan Karaosmanoğlu, ”Kültürünüzü yaşatmaktan vazgeçmeyin. Ülkemizdeki farklı kültürler ve diller bizim zenginliğimizdir. Medeniyetimizin büyüklüğü de buradan gelmektedir. Gündelik yaşamınızda geçmişinizle barışık olun ve kültürlerinizi yaşatın” açıklamasında bulundu.

HAMSİLİ EKMEK, KEMENÇE VE HORON

Kadırga Şenlikleri’nde hamsili ekmek, kemençe ve horon yine ilgi odağıydı. Şenliklere katılan vatandaşlar Başkan Karaosmanoğlu’na hamsili ekmek ikram ederken, Körfez Karadenizliler Derneği Başkanı Hasan Yazıcı, AK Parti İl Başkanı Civelek’e kemençe hediye etti. Başkan Karaosmanoğlu, Kadırga Şenlikleri’nde vatandaşların yoğun isteğini kıramayarak horon oynadı. Vatandaşların ilgiyle izlediği Başkan Karaosmanoğlu, horon oynarken gençlere taş çıkardı.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :