- Hoşgeldiniz

Yaza veda yeni eğitim dönemine merhaba

Yaza veda yeni eğitim dönemine merhaba sitemize 25 Eylül 2014 tarihinde eklenmiş ve 327 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli eğitim atılımları içinde yer alan ve kentin dört bir yanında faaliyet gösteren Bilgievleri, düzenledikleri birbirinden renkli etkinliklerle yaz sezonunu kapattı. Öğrenciler, yeni eğitim döneminde her zaman olduğu gibi Bilgievleri’nin ikinci adresleri olacağını söyledi. Bilgievleri’nde yeni eğitim dönemi 29 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

YAZA VEDA YENİ DÖNEME MERHABA

Bilgievi öğrencileri yaz boyunca Bilgievleri’nden adeta çıkmadı. Burada yürütülen yaz eğitim çalışmalarına katılan çocuklar, üç aylık tatil dönemini en verimli şekilde geçirdi. Gerçekleştirilen faaliyetlerle eğlenen çocuklar, ders saatleri programlarıyla da bilgilerini taze tutmayı başardı.

DİLOVASI MİMAR SİNAN BİLGİEVİ DÜZENLEDİ

Öğrenciler yaz sezonunu düzenledikleri renkli etkinliklerle kapatmayı tercih etti. Dilovası Mimar Sinan Bilgievi tarafından düzenlenen yarışmalarda öğrenciler hem eğlendi, hem de kendilerini izlemeye gelen velilerine unutulmaz anlar yaşattı.

“O SES BENİM”

Yaza veda etkinliği içinde 8 ayrı faaliyet gerçekleştirildi. Renkli etkinliklerden birini “O Ses Benim” yarışması oluşturdu. “Karaoke Müzik Kulübü” öğrencilerinin düzenlediği yarışmaya tüm sınıflardan katılım sağlandı. Öğrenciler ezgi, ilahi ve türkü kategorilerinde yeteneklerini sergiledi. Oldukça eğlenceli geçen yarışmada Bilgievi öğrencileri, hünerlerini sergileyerek keyifli bir programın oluşmasına katkı sağladı.

AFACAN BİLİMCİLER DENEY YARIŞMASI

“Afacan Bilimciler Kulübü” öğrencileri ise, kendi imkan ve çabalarıyla deney malzemelerini temin ederek muhteşem bir bilim sunumu gerçekleştirdi. Öğrencilerin yaptıkları gösteriler geleceğin bilim adamlarının Kocaeli’nden çıkacağını bir kez daha gözler önüne serdi.

MATEMATİK ONLAR İÇİN EĞLENCE

Hemen hemen her öğrencinin korkulu rüyası olan matematik ise Bilgievi öğrencileri için eğlence olmaya devam ediyor. Söz konusu etkinlik içinde öğrenciler matematik dehalarını ortaya koydu. “Eğlenceli Matematik Kulübü” öğrencileri düzenledikleri yarışmada matematik bilgilerini konuştururken, mental aritmetik grubu da zihinden yaptığı işlemlerle izleyicilerin takdirini kazandı.

KUR’AN-I KERİM MEALİ YARIŞMASI

Etkinlikte ayrıca “Kur’an-ı Kerim ve Meal Grubu” öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve Meali yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan öğrenciler çekilen kura ile kısa olan namaz surelerinden ikisini, yine çekilen kura ile bir duayı ezbere okudu. Ardından çekilen kura ile kısa surelerden iki surenin meali ezbere okundu. Kur’an-ı Kerim okunarak program tamamlandı. Etkinlikler içinde ayrıca akıl oyunları, kelimelerle İngilizce ve satranç yarışması ile münazara düzenlendi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :