- Hoşgeldiniz

Yaz Spor Okulları başvuru süresi Cuma günü doluyor

Yaz Spor Okulları başvuru süresi Cuma günü doluyor sitemize 04 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 552 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yaz Spor Okulları başvuru süresi Cuma günü doluyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve 7-15 yaş aralığındaki çocukları kapsayan ücretsiz Yaz Spor Okulları için başvuru süresi yarın (Cuma) doluyor. Ücretsiz yaz spor okullarından yararlanmak isteyenlerin, başvuru formlarını yarın (Cuma)mesai bitimine kadar Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor tesisleri ve kurs açılan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı birimlere ulaştırmaları gerekiyor.

BAŞVURU FORMLARI

Yaz Spor Okulu için başvuru formları ise yine Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi’ne ait spor tesisleri ve kurs açılan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı birimlerden elde edilebilir. Ayrıca vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden de başvuru formuna ulaşabilir. Detaylı bilgi için 335 0 223 nolu telefondan bilgi alınabilinir.

BAŞKANDAN ÇOCUKLARA YAZ ARMAĞANI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sporu tabana yaymak amacıyla başlattığı Yaz Spor Okulları’na aileler büyük ilgi gösterdi. 16 ayrı branşta, 48 tesiste ve 60 uzman antrenör gözetiminde verilen spor eğitimi beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılandı. Başvuru süresi okulların kapanmasının ardından 15 Haziran Cumartesi günü başladı. Vatandaşlar çocuklarının ücretsiz ve kaliteli spor eğitiminden faydalanması için başvuru formu almak için yoğun talepte bulundu. Yaz Spor Okullarına 2 binin üzerinde başvuru yapıldı. Yaz Spor Okulları’nda eğitim 21 Haziran Cuma günü başladı.

 

16 BRANŞTA ÜCRETSİZ SPOR EGZERSİZLERİ

Yaz Spor Okulu öğrencileri atletizm, basketbol, futbol, güreş, halk oyunları, izcilik, jimnastik, judo, karate, masa tenisi, satranç, taekwando, tenis, voleybol, boks ve yüzme gibi 17 branştaki faaliyetlere katılıyor. Yüzme branşının dersleri Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Sanayi Mahallesi Yüzme Havuzu ve Çenesuyu Plajyolu Yüzme Havuzu’nda gerçekleştiriliyor.

TESİSLER ÇOCUKLARIN EMRİNDE

Yaz Spor Okullarının dersleri; Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı spor tesislerinin yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların spor salonlarında veriliyor. Büyükşehir; başta Vinsan Tesisleri olmak üzere, 50.Yıl Spor Salonu, Seka Sporcu Eğitim Merkezi ve Fuar içindeki Gençlik Merkezi’ni, yaz spor okulları için tahsis etti. Vinsan Tesislerinde; Engellilerde Spor, tenis, yüzme ve futbol, 50. Yıl Spor Salonu’nda; basketbol, fuar içindeki Gençlik Merkezi’nde ise izcilik branşının dersleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca yine Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde güreş, jimnastik, judo, karate, masa tenisi ve boks branşları yer alıyor. Yaz Spor Okulları okulların açılacağı Eylül ayına kadar faaliyetlerini sürdürecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz