- Hoşgeldiniz

Yaşlılar torunlarıyla yemekte buluştu

Yaşlılar torunlarıyla yemekte buluştu sitemize 25 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 146 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Antikkapı Restoran’da etkinlik gerçekleştirildi.

ÇOCUKLAR BÜTÜN YORGUNLUĞUMU ALIYOR

Programda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Bekir Köksal, yaşlılar ile torunları ortak bir organizasyonda bir araya geldi. Programda yaptığı konuşmada Başkan Karaosmanoğlu, kendisinin de dede olduğunu belirterek 12 torunu olduğunu söyledi. ‘’Her birinizin torunu benim de torunum’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çocukları gördüğümde bütün yorgunluğumu unutuyorum” ifadesini kullandı.

EN YAŞLI GAZİYE PLAKET

‘’Büyüklerimiz evimizin aydınlığıdır’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Yaşlılarımızın bilgi ve tecrübe deryasından faydalanmamız lazım. İki yüz binden fazla 65 yaş üzeri büyüğümüz var. Bunlar bizim kentimizin değeridir” sözlerini kaydetti. Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının ardından aynı zamanda Kore Gazisi de olan en yaşlı Gazi İsmail Atılman’a plaket ve çiçek takdim etti.

MEHTER TAKIMI KARŞILADI

Etkinliğin yapıldığı Antikkapı’nın kapısında mehter takımıyla karşılanan yaşlılarımız, torunlarıyla birlikte yemek yedi. Programda, çeşitli noktalara yerleştirilen fotoğraf panosunda yaşlılarımız torunlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Çekilen fotoğrafların koyulması için konuklara çerçeve hediye edildi. KBB Konservatuarı sanatçılarından oluşan grup, Yeşilçam filmlerinin şarkılarını seslendirdi.

BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARI YALNIZ BIRAKMIYOR

Büyükşehir Belediyesi, ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Yaşlılara Saygı Haftası’nda yaşlılarımızı yalnız bırakmıyor. Bu anlamlı günde yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesine katkıda bulunmak amacıyla etkinlik düzenleniyor. Programda evden çıkamayan yaşlılarımızın sosyalleşmesine öncü olmak ve torunları ile programa katılan yaşlıları ortak bir paydada birleştirerek, beraber hoş vakit geçirmeleri sağlanıyor.

KISA FİLM GÖSTERİMİ

Organizasyon kapsamında, en yaşlı gazi İsmail Atıman’ın evi ziyaret edilerek hediye takdiminde bulunuldu. Ayrıca, Antikkapı’da yapılan organizasyonda, en yaşlı gazi İsmail Atıman’ın hikayesinden oluşan‘’Öpülesi Eller Gülen Yüzler ‘’ isimli kısa film izlendi. En yaşlı Gazi İsmail Atıman’ın evine gerçekleştirilen ziyarette ‘’Öpülesi Eller Gülen Yüzler‘’ isimli kısa filmin çekimi yapılmıştı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :