- Hoşgeldiniz

Yarımca Köprülü Kavşağı trafiğe açıldı

Yarımca Köprülü Kavşağı trafiğe açıldı sitemize 10 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 350 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yarımca Limanı’ndan gelen araçların D-100 Karayolu’na geçmesini sağlamak amacıyla köprülü kavşakla bağlantı sağladı. Sanayi tesislerinden ve limanlardan çıkan araçlar, D-100 Karayolu ve TEM otoyoluna bağlantılarında yaşanan ulaşım sorununu köprülü kavşakla çözüldü.

LİMANA GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAĞLANDI

Yük limanlarının getirdiği ek trafik yükünü hafifletmek amacıyla Körfez otoyol kavşağı İstanbul yönünde 500 m mesafede 2×1 yol özelliğinde köprülü kavşak yapıldı. Kavşaktan, 400 m uzunluğunda 2×2 şeritli yol şeklinde genişletilen Seramik Caddesi’nin D-100 Karayolu Ankara istikametine de bağlantısı sağlandı. Kavşakta yapılan çalışmayla İzmit yönünden girişler ve İstanbul yönüne çıkışlar kolaylaştırıldı.

TÜPRAŞ KAVŞAĞINDAN YAN YOLA BAĞLANTI

D-100 Ankara yönünden gelen araçlar Tüpraş Kavşağı’nı kullanarak yan yola giriyor. Araçlar buradan da Yarımca Köprülü Kavşağı’na bağlanabiliyor. Otoyoldan gelen araçlarda daire şeklindeki Tüpraş Kavşağı’nda tam bir dönüş yaparak yan yola giriyor ve Yarımca Kavşağına ulaşıyor. Yan yol Yarımca Kavşağı’na hem giriş hem de çıkış için kullanılıyor.

11 BİN 500 TON ASFALT

Yarımca Limanı’ndan çıkan otoyola ve D-100 Ankara yönüne gitmek isteyen araçlarda köprüye girmeden sağdan yan yola saparak ulaşımlarını sağlanıyor. Kavşakta, 11 bin 500 ton asfalt, bin 500 metre uzunluğunda bordür, 2 bin metrekare de kaldırım imalatı da gerçekleştirildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :