- Hoşgeldiniz

Yahya Kaptan köprülü kavşağı için yeni trafik düzenlemeleri getirildi

Yahya Kaptan köprülü kavşağı için yeni trafik düzenlemeleri getirildi sitemize 01 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.704 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yahya Kaptan köprülü kavşağı için yeni trafik düzenlemeleri getirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yenişehir mahallesinin Yahya kaptan mahallesine bağlanan kısmında köprülü kavşak yapımına başlayacak. Trafik ışıklarında bekleme sonucu yoğunlaşan bölgedeki köprülü kavşak çalışması nedeni ile oluşabilecek sıkıntıların en az indirmek için yeni trafik düzenlemeleri getirildi.

TRAFİĞİN SORUNSUZ İŞLEYEBİLMESİ İÇİN

Büyükşehir Belediyesi’nin ana arter olan Yalova – otoyol Kandıra çıkışını transit bir yol haline getirecek Yahya Kaptan Köprülü Kavşak çalışması süresince trafiğin en iyi şekilde işleyebilmesi için yeni güzergahlar ve düzenlemeler belirledi. Buna göre Yahya Kaptan (K2) Kavşağı’nın batı kısmı yani Yenişehir Mahallesine giriş ve çıkışı kapatılacak. D-605 Karayolu proje sahası boyunca trafik tek şerit gidiş- tek şerit geliş olarak yürüyecek. Bursa yönünden (güney) gelen araçların Yahya Kaptan Mahallesine (doğuya) girişleri kavşak içerisinde açık bırakılacak.

YAHYA KAPTAN VE YENİŞEHİR YÖNLERİ

Projenin hayata geçirilmesiyle kavşaktaki trafik ışıkları kaldırılacağı, -130’dan otoyol gişeleri ve Kandıra yönüne gidecek araçlar kuzey-güney hattında transit olarak yollarına devam edebileceği köprülü kavşak çalışmaları sırasınca trafik yönleri belirlendi. D-130’u kullanarak otoyola girmek isteyen başta ağır vasıtalı araçlar olmak üzere Yahya Kaptan, Yenişehir, Şirinevler, Tavşantepe ve Yeşilova’ya giden araçların sıkışması önlenecek çalışmada Yahya Kaptan ve Yenişehir Mahallesini kullananlar için trafik yönleri şu şekilde olacak.

Yahya Kaptan Mahallesini Kullananlar:

• Yahya Kaptan Mahallesinden Ankara, Bursa ve İzmit şehir merkezine gitmek isteyenler Akasyalar Caddesi ile D-100 Karayolu kesişimindeki Yahya Kaptan Kavşağı’nı kullanacaklardır.

• Yahya Kaptan Mahallesinden Yenişehir Mahallesine gitmek isteyenler Demokrasi Caddesi doğrultusunda Konak Hastanesinin ön kısmını kullanacaklardır. Ayrıca İzmit şehir merkezine gitmek isteyenlerin bir kısmı yine bu güzergâhı kullanabileceklerdir.

• Yahya Kaptan Mahallesinden Kandıra ve Tem Otoyolu doğrultusunda gitmek isteyenler Şehit Ergün Köncü ve Seymen Caddelerini kullanacaklardır.

• Alikahya ve Yuvam Akarca tarafından gelenler Ankara, Bursa ve İzmit şehir merkezine gitmek için Sarı Mimoza Caddesini takiben Akasyalar Caddesi ile D-100 Karayolu kesişimindeki Yahya Kaptan Kavşağı’nı, Yenişehir Mahallesine gitmek isteyenler ise Demokrasi Caddesini takiben Konak Hastanesinin ön kısmını kullanacaklardır.

• Kandıra ve Tem Otoyolu tarafından gelip Yahya Kaptan Mahallesine gitmek isteyenler Kaymakamlık ayrımından Gülistan Sokak ve Dönmez Sokağı takiben Konak Hastanesinin önünden Demokrasi Caddesini kullanacaklardır.

Yenişehir Mahallesini Kullananlar:

• Yenişehir Mahallesinden şehir merkezine gitmek isteyenler Adnan Menderes Bulvarı ve Demokrasi Caddesi takiben Şehit Rafet Karacan Bulvarı’nı veya Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nı kullanacaklardır.

• Yenişehir Mahallesinden Kandıra ve Tem Otoyolu doğrultusunda gitmek isteyenler Adnan Menderes Bulvarı ve Turan Güneş Caddelerini takiben Otogar Kavşağı’nı kullanacaklardır.

• Yenişehir Mahallesinden Yahya Kaptan Mahallesine gitmek isteyenler Dönmez Sokağı takiben Konak Hastanesinin önünden Demokrasi Caddesini kullanacaklardır.

• Yenişehir Mahallesinden Ankara ve Bursa doğrultusunda gitmek isteyenler Konak Hastanesinin önünden Demokrasi Caddesi, Akkavaklar Caddesi, Uluçınar Caddesini takiben Akasyalar Caddesi ile D-100 Karayolu kesişimindeki Yahya Kaptan Kavşağı’nı kullanacaklardır.

• Bursa yönünden gelip Yenişehir Mahallesine gitmek isteyenler D-605 Karayolu, Necip Fazıl Caddesi ve Demokrasi Caddesini takiben Konak Hastanesinin önünden Demokrasi Caddesini kullanacaklardır.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz