- Hoşgeldiniz

WASTEnet projesi’nin 4. İdari Komite Toplantısı yapıldı

WASTEnet projesi’nin 4. İdari Komite Toplantısı yapıldı sitemize 03 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 285 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İSU Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Entegre Doğal Atık Su Arıtma Sistemlerinin Teşvik Edilmesi için Karadeniz Bölgesi Ağı(Wastenet) projesinin Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde 1. Gün gerçekleştirilen çalıştayının ardından Kocaeli programı, ikinci gün Emex Otelde organize edilen İdari Komite toplantısı ile devam etti.

MOLDOVA, ROMANYA VE ERMENİSTANIN ARDINDAN KOCAELİ’NDE

Avrupa Komşuluk ve Ortaklık Aracı ENPI Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen WASTEnet projesi 2013 Temmuz ayında başladı. Ağustos 2013’te Chisinau/Moldova’da, 2. İdari Komite Toplantısı ise Ocak 2014’te Tulcea/Romanya’da gerçekleştirilen Wastenet’’ Projesinin 3. Toplantısı ise Temmuz 2014’te Ermenistan’da gerçekleştirildi.

Emex Otel’de gerçekleştirilen 4. İdari Komite toplantısında, projenin hedeflediği aktiviteler ile beraber, gerçekleşen ve yapılması gereken aktiviteler görüşüldü.

SIRADA UKRAYNA, GÜRCİSTAN VE YUNANİSTAN VAR

Proje aktivite planına göre önceki aylarda yapılması planlanan Ukrayna toplantısının yeni tarihi Nisan 2014 olarak belirlendi. Ukrayna programının Nisan ayına alınması nedeniyle Gürcistan toplantısı ise Eylül 2015 tarihine ertelendi. Wastenet projesinin lider ortağı olan Yunanistan DEYAK kurumunun ev sahipliğinde, Bilimsel Konferans niteliğinde organize edilen toplantı ise Haziran 2015 tarihinde Yunanistan’ın Kavala kentinde yapılacak.

İSU ARITMA TESİSİNE ZİYARET

Katılımcılar, İSU ile Yalova Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı çalıştay programından çok memnun kaldıklarını, uluslararası bilgi paylaşımının üst düzeyde gerçekleştirildiğini ifade etti. Çalıştay kapsamında ilimizde bulunan misafirler, kentimizdeki tarihi ve kültürel yerlerde kısa bir turun ardından İSU Genel Müdürlüğü ve Balçık köyü Doğal arıtma tesisini ziyaret edecekler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :