- Hoşgeldiniz

Vatandaşlar yeni hatlardan memnun

Vatandaşlar yeni hatlardan memnun sitemize 22 Ekim 2015 tarihinde eklenmiş ve 308 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent ulaşımına kattığı 200 yeni doğalgazlı otobüsün 60’ı yollara koyuldu. Otobüslerin hizmete girmesiyle şehirde 4 yeni hat oluşturuldu. Körfez-Umuttepe yönündeki bu hatlar vatandaşları memnun ediyor. 195 No’lu Yukarı Hereke-Körfez-İzmit-Umuttepe hattı işe ve KOÜ Araştırma Hastanesi’ne giden vatandaşlar tarafından sıkça kullanılıyor.

‘’BİZİM İÇİN VELİNİMET’’

195 No’lu hattı Yukarı Hereke’den işe gitmek için kullandığını belirten Halil Yazıcı, “Bu hattın hizmete girmesi çok iyi oldu. Bu bizim için velinimet. Yapanlardan vesile olanlardan Allah razı olsun. Daha önce Yukarı Hereke’den işe gitmek için dört vasıta değiştirmek zorunda kalıyordum. Günde 20 TL yol parası veriyordum. Şimdi 4,80 TL’ye Yukarı Hereke’den Umuttepe’ye gidebiliyorum. Hem ucuz, hem kaliteli yolculuk yapıyorum” dedi.

KONFOR VE GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Büyükşehir’in yeni ve modern otobüsleri, yolcular için konfor, güven ve kullanım kolaylığıyla öne çıkıyor. Kütüphaneli araçlar, vatandaşların yolculuk ederken kitap okuyarak, daha iyi vakit geçirmelerini sağlıyor. Kütüphanelerde Büyükşehir’in kültürel yayınlarının yanı sıra sevilen yazar ve şair Kahraman Tazeoğlu’nun kitapları yer alıyor.

YENİ OTOBÜSLERE YENİ HATLAR

Yeni otobüslerden 10 tanesi Körfez ilçede açılan 4 yeni hatta çalışmaya başladı. Körfez; Kirazlıyalı, Çamlıtepe, Aşağı Hereke ve Yukarı Hereke mahallelerinden Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne çalışan hatlar ile sefer saatleri ücret tarifesi ise şöyle:

HİZMET VEREN HATLAR;

1. 170 Kirazlıyalı-Altyol-İzmit-Umuttepe(3 Araç)

2. 175 Kirazlıyalı-Çamlıtepe-İzmit-Umuttepe(3 Araç)

3. 190 Aşağı Hereke-Körfez-İzmit-Umuttepe(2 Araç)

4. 195 Yukarı Hereke-Körfez-İzmit-Umuttepe(2 Araç)

195 YUKARI HEREKE-KÖRFEZ-İZMİT-UMUTTEPE hattı;

GİDİŞ GÜZERGÂHI: Körfez İlçesi Cumhuriyet Mahallesi, Seçkin Sokak, Kumlu Sokak, Tufan Sokak, Çarşı Caddesi, Yukarı Hereke Mahallesi, Çarşı Caddesi, Kahveciler, Radar, Fatih Sultan Mehmet Caddesi,17 Ağustos Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Radar Caddesi, Kışladüzü Mahallesi, Radar Caddesi, Agah Ateş Mahallesi, Radar Caddesi, D 100 Karayolu Köprülü Kavşak altından İzmit İstikameti sağa D 100 Karayolu Körfez–Derince–İzmit Toplu Taşıma Yan Yolları takiben İzmit 500 varyant İzmit–Kandıra Yolu–Tepeköy Mahallesi, Kurtuluş Bulvarı, Ayazma Mahallesi, Kurtuluş Bulvarı, Kabaoğlu Mahallesi, Kurtuluş Bulvarı, Prof. Baki Komsuoğlu Caddesi, Umuttepe Yerleşkesi

DÖNÜŞ GÜZERGÂHI: Aynı güzergâh,

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :