- Hoşgeldiniz

Varşova’da düzenlenen Uluslararası Feliks Stamm Boks turnuvasında Türkiye şampiyon oldu

Varşova’da düzenlenen Uluslararası Feliks Stamm Boks turnuvasında Türkiye şampiyon oldu sitemize 30 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 597 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Varşova’da düzenlenen Uluslararası Feliks Stamm Boks turnuvasında Türkiye şampiyon oldu

Polonya’nın Başkenti Varşova’da düzenlenen Uluslararası Feliks Stamm Boks turnuvasında Türkiye takım halinde şampiyon oldu. Toplam 18 sporcu ile turnuvaya katılan Türk milli takımı Rusya, Kazakistan, Ukrayna, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Polonya ve İspanya gibi ülkeleri geride bıraktı. 40 madalyanın on birini kazanan ay yıldızlı milliler, toplam 2 altın 2 gümüş ve 7 bronz madalya kazanarak turnuvada en çok madalya kazanan ekip oldu.

KAĞITSPOR’LU İKİ BOKSÖR FİNALDE KARŞILAŞTI

Milli takım kafilesinde yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu boksörler ise adeta tarih yazdı. Başarılı milli boksörlerden 56 kiloda finale kadar başa baş mücadele eden Mehmet Topçakan ile Selçuk Eker finalde karşılaştı. Kağıtspor’lu iki boksörde 11-11 berabere kaldı.

 

YUMRUK FAZLASIYLA

Karşılaşma berabere bitince 1 yumruk fazlasıyla Mehmet Topçakan karşılaşmayı kazanan taraf oldu. Topçakan altın madalya ya uzanırken, Selçuk Eker ise gümüş madalya kazandı. 64 kiloda Kağıtsporlu bir diğer boksör, Fatih Keleş’te Rus rakibini 13-10 yenerek Türk milli takımına ikinci altın madalyayı getiren milli sporcu oldu.

AKDENİZ’İN YOLU GÖRÜNDÜ

Milli takımın başarısında büyük rol oynayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu boksörler elde ettikleri bu derecelerler Akdeniz Oyunlarının vizesini de almış oldu. Türk milli takımının ardından ise Brezilya ikinci, Rusya’da üçüncü oldu. Genel sıralamada ise Türkiye yine birinci, ev sahibi Polonya ikinci, Rusya ise üçüncü oldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz