- Hoşgeldiniz

uzman çavuş Yetkin Beğen, silahlı PKK’lılar tarafından kaçırıldı

uzman çavuş Yetkin Beğen, silahlı PKK’lılar tarafından kaçırıldı sitemize 29 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 433 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 uzman çavuş Yetkin Beğen, silahlı PKK’lılar tarafından kaçırıldı

 

 Lice’nin Kayacık Köyü Jandarma Karakolu’nda dünkü olayların ardından Diyarbakır- Bingöl karayoluna çıkan bir grup, Kayacık Köyü’nün yol ayrımındaki Fis Ovası Mevkii’nde demir direk ve taşlardan barikat kurarak yolu ulaşıma kapattı. Grup içinde bulunan ve yüzlerini poşuyla kapalı silahlı PKK’lılar, yaklaşık 2 saat süreyle araçların geçişini engelledi, bazı araçlarda bulunanların kimliklerini kontrol etti.  Bu sırada karayolundan sivil otomobiliyle geçen ve Jandarma Özel Harekat Timi’nde görevli olduğu belirlenen uzman çavuş Yetkin Beğen aracını durdurup kimlik kontrolü yapanlarla tartıştı. Tartışma sırasında grupta bulunan PKK’lılar silahla tehdit ettikleri uzman çavuşu dövdükten sonra aracı ile birlikte kaçırdı.

Kaçırılan uzman çavuştan dün geceden beri haber alınamadı. Uzman çavuşun kurtarılması için bölgede gece başlatılan operasyon sabah saatlerinde genişletilerek sürdürülüyor.

YAKILAN OTOMOBİLİ BULUNDU

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde dün gece kaçırılan uzman çavuş Yetkin Beğen’in otomobili Lice yakınlarında ormanlık alanda yakılmış olarak bulundu. Uzman Çavuş Yetkin Beğen’in Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı emrinde Jandarma Özel Harekati Timi’nde görevli olduğu yıllık iznini geçirmek üzere memleketi Erzurum’a giderken kaçırıldığı öğrenildi.

pkk

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz