- Hoşgeldiniz

Uyarı:Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun

Uyarı:Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun sitemize 08 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 364 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Uyarı:Su sayaçlarınızı donmaya karşı koruyun

Yurdumuzun pek çok kesiminde olduğu gibi ilimizde de kış şartları görülmeye başlamıştır. Etkili olan kar yağışı ve düşen hava sıcaklığı ile birlikte özelikle açık ortamda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerekmektedir.

SICAK SU İLE MÜDAHALE EDİLMEMELİ

Yurdumuzun pek çok kesiminde olduğu gibi İlimizde de kış şartları görülmeye başlamıştır. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve düşen hava sıcaklığı ile birlikte özelikle açık ortamda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerekmektedir. İl genelindeki yaklaşık 645 bin 548 abonemizden, açık ortamdaki su sayaçlarını soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş veya cam yünü destekli malzemeler ile sarmalıdır. Alınan önlemlere rağmen su sayacı donmuş ise üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemeli ve herhangi bir şekilde ısıtılmamalıdır.

YAPILMASI GEREKENLER

Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, su sayaçlarının donmaması, bozulmaması ya da patlamaması için yapılması gerekenleri şöyle açıkladı: “Su sayaçlarının bulunduğu yerin hava sirkülâsyonuna karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılması gerekiyor. Sayacın bulunduğu yerde varsa kırık camlar yenilenmeli, sayaçlar ve açıkta kalan su boruları izocam, cam yünü, bez parçası, talaş boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalı.”

 

ALO 185 7 GÜN 24 SAAT GÖREVDE

Abonelerimiz, donan su sayaçlarını İSU Genel Müdürlüğünün 7 gün 24 saat faaliyet gösteren çağrı merkezi olan ALO 185 hattına bildirmeleri gerekmektedir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz